фото АПУ

Порошенко доручив МЗС передати в Гаазький трибунал позов проти Росії

Сьогодні увесь комплекс робіт по досудовому процесу завершено

Президент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ передати позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі щодо порушення Росією Конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Три роки Російська Федерація брутально порушує міжнародне право, три роки здійснює незаконну анексію Криму, незаконну окупацію Сходу нашої країни на території Донецької та Луганської областей, реалізує політику знищення і дискримінації в Криму", – заявив Президент під час зустрічі з Уповноваженим у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, заступником міністра закордонних справ Оленою Зеркаль, заступниками глави АПУ Костянтином Єлісєєвим та Олексієм Філатовим.

Як наголосив Президент, протягом трьох років російські бойовики скоїли численні терористичні атаки, жертвами яких стали сотні тисяч безвинних людей, які змушені були покинути свої помешкання.

Крім того, Порошенко нагадав, що близько 1,7 млн українців є тимчасово переміщеними особами.

"Ті, хто залишився і в Криму, і на Донбасі зазнають тортур та переслідувань. Забороняється діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та скоються інші злочини, які не можуть залишатися безкарними", – підкреслив Президент.

"Сьогодні увесь комплекс робіт по досудовому процесу завершено. Сьогодні Україна повністю готова, щоб передати до Міжнародного суду ООН у Гаазі необхідні документи для притягнення до відповідальності Російської Федерації по цим двом Конвенціям", – відзначив Глава держави та наголосив, що підготовка української сторони дуже ретельна. 

Як повідомлялося 30 грудня, Україна підготувала позов проти Росії через порушення договору про дружбу.

Попередній матеріал
Порошенко: "Санкції проти Росії мають діяти до повного відновлення цілісності України"
Наступний матеріал
Журналістів не пустили на судове засідання проти Єфремова
Теги:
Loading...

"Не можемо дозволити РФ зіскочити з гачка": Україна підготувала позов проти Росії через порушення договору про дружбу

Політв'язні Клих та Карпюк передали документи для позову у ЄСПЛ – генконсул

Готується позов до Європейського суду з прав людини – Чубаров про заборону Меджлісу

Позов проти РФ до міжнародного трибуналу: шанси України