260 іноземних судів, які вступили Крим протягом періоду анексії http://www.blackseanews.net/en

Позов проти РФ до міжнародного трибуналу: шанси України

14 вересня 2016 року Міністерство закордонних справ України офіційно надіслало Міністерству закордонних справ Російської Федерації повідомлення про арбітраж і позовну заяву про ініціювання арбітражного розгляду відповідно до Додатку VII до Конвенції

МЗС України ініціювало арбітражне провадження проти Росії через порушення нею Конвенції ООН з морського права. Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов'язати Російську Федерацію припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати Україні відповідні запевнення і гарантії їх неповторення та відшкодувати Україні всі завдані Російською Федерацією збитки.

Експерт фонду "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко в ефірі "5-го каналу" заявив, що Україна має однозначні шанси на успіх, як прибережна держава, чий суверенітет над внутрішніми водами, територіальним морем, виключною економічною зоною та континентальним шельфом, Росія грубо порушила.

"Свого часу Україна відсудила у Румунії шматочок морського шельфу в районі острова Зміїний. Це говорить про те, що це дієвий механізм. Я думаю, що дуже правильно зробили наші державні органи, що вони не розкривають деталей. Мені видається, що зараз це буде пов'язано з шельфом, це буде пов'язано зі здобутком військових трофеїв російськими окупантами у вигляді технологічного флоту, бурових вишок, хоча це все може бути і ширше,тому що у нас конфісковані порти, сотні суден портофлоту, катери, буксири, плавкрани і т.д. Сам факт того, що Україна подала такий позов проти РФ, змусить задуматися ті країни, судновласники яких заходять в кримські порти", – сказав він.

Також Андрій Клименко наголосив, що рішення за позовами – справа не найближчої перспективи.

Попередній матеріал
Павелко: Інспекція УЄФА щодо фіналу Ліги Чемпіонів-2018 приїде в Київ у грудні
Наступний матеріал
Засідання за 7 хвилин: екс-керівника львівського "Беркуту" відпустили під особисте зобов'язання

Порушення морського права: Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії

Цього тижня Україна подає перший масштабний позов проти РФ – Клімкін

Міністр юстиції: Чого вимагатиме Київ у черговому міжнародному позові проти Москви

Україна готує позови проти Росії через знищені окупантами заводи – Тука