business.ua

Україна готує позови проти Росії через знищені окупантами заводи – Тука

  Через бойові дії занепало виробництво на багатьох підприємствах

  Збитки України від анексії Криму та заподіяних окупантами руйнувань шахт і заводів на Донбасі оцінити поки неможливо, але йдеться про величезні цифри. Про це заявив заступник міністра з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в інтерв'ю "Радіо Свобода".

  "Віднедавна українські підприємства через суди вже поновлюють своє право власності на ті об'єкти, які розташовані, наприклад, в Криму. Одна з компаній, яка розташована в Чернівцях, через суди поновила право власності на нафтобазу, яка розташована в місті Севастополь. Я переконаний, що це лише перші кроки, бо позовів готується чимало, ми будемо в цьому допомагати нашим приватним особам і підприємствам, щоб через суди вимагати компенсації. Це дуже дієвий механізм", – наголосив Тука.

  За його словами, уже був досвід, коли після таких позовів і ухвалення міжнародних рішень країна, яка відмовлялася їх виконувати, потерпала від арештів пароплавів, залізничних вагонів, об'єктів нерухомості, які розташовані за кордоном – і це дуже дієво.

  Тука наголосив: "Ми взагалі можемо втратити цілий басейн. Є інформація і її чимало, про цілі підприємства, які просто вирізані і вивезені на територію Федерації. Є інформація про феросплавний завод, який під час активних бойових дій був зупинений і ті фахівці, з якими я спілкувався, кажуть, що оновити життєдіяльність цього підприємства фактично неможливо, це все одно, що купувати і монтувати нове обладнання. Таких прикладів чимало, тому порахувати хоч приблизну вартість зараз нереально".

  Як повідомляв 5.ua, Тука розповів про відкриту і таємну стратегію деокупації Донбасу

  Попередній матеріал
  На Луганщину прибули вантажівки з понад 100 військовими РФ – розвідка
  Наступний матеріал
  На Широкому Лані під час навчань ЗСУ розірвався міномет, є загиблий – Генштаб
  Loading...

  Донецькі винахідники переїхали до Києва після того, як терористи захопили їхню лабораторію

  Бойовики "ДНР" захопили завод компанії РФ у Донецьку

  На Донбасі відстань між українськими військовими та бойовиками скоротилася у кілька разів – звіт ООН

  Правоохоронці ліквідували на Донеччині низку нарколабораторій