Адміністрація президента США Джо Байдена "відкрита" для надання Україні крилатих ракет дальнього радіуса дії AGM-158 JASSM, що запускають винищувачі F-16. Остаточного рішення ще не ухвалено, проте, за словами одного з посадовців Білого дому, нині йде робота над "складними подробицями".
Про це передає видання Politico. Чиновнику, а також двом іншим особам, знайомим із внутрішніми дискусіями, було надано анонімність.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Мова, зокрема, про питання передачі "чутливих технологій" та забезпечення того, щоб отримані Україною літаки загалом могли запускати таку ракету.
Журналісти звертають увагу, що про готовність Вашингтона відправити Києву ракети класу "повітря-поверхня" стало відомо на тлі масштабної операції Сил оборони в Курській області рф.
У Пентагоні відмовилися офіційно коментувати, чи відбулося схвалення передачі ракет.
"Ми розглядаємо низку варіантів, щоб задовольнити потреби України в допомозі у сфері безпеки, однак ми не маємо жодної інформації, яку могли б надати", – зазначив речник Міноборони США Джефф Юргенсен.
У матеріалі йдеться, що готовність адміністрації Байдена погодити передачу роблять цю ракету "останньою в довгій лінійці складних озброєнь", що колись вважалися закритими для України. Конгресмени та політичні опоненти неодноразово звинувачували Білий дім у затягуванні рішень про надання Києву зброї, необхідної для перемоги.
Водночас, як вважають у Politico, для війни, "що триває лише 30 місяців", схвалення передачі літаків F-16, танків Abrams, крилатих ракет, систем ППО Patriot і сучасної бронетехніки перетворило колишню радянську армію на "одну з найпотужніших європейських".
Представник адміністрації попередив, що будь-які ракети потраплять до України ще нескоро і попереду чекає багато роботи. Проте, як заявили, двоє співрозмовників, Пентагон уже працює з українською стороною над рішенням технічних питань.
Довідка. AGM-158 JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile) – крилата ракета авіаційного базування розробила і виготовляє компанія Lockheed Martin. Має дозвукову швидкість польоту, стартову масу в 1000 кг та бойову частину в 450 кг. Дальність ураження базової версії становить понад 350 км, а версії ER – майже 1000 км. Один F-16 може нести одразу дві такі ракети.
Нагадаємо, раніше у Держдепі США розповіли, чи може Україна із винищувачами F-16 атакувати територію рф.
Дивіться також відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.