Олександр Черненко в ефірі програми 'ІнфоДень'
Олександр Черненко в ефірі програми 'ІнфоДень' 5 канал

Показуємо "Свати", а хочемо, щоб люди поводилися, як герої фільму "Кіборги" – Черненко про Нові Санжари

Читайте по-русски
Влада не повинна знімати з себе відповідальність за події у Полтавській області і має назвати прізвища відповідальних за них, наголосив колишній нардеп

Народний депутат VIII скликання Олександр Черненко в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" прокоментував паніку в суспільстві через прибуття евакуйованих українців з Китаю.

"Дубінський каже: "Я добився, щоб в Обухів не привезли цих людей". Що подумає людина в Нових Санжарах? Якщо депутат добився, щоб не везли, значить він щось знає і везуть щось небезпечне. Те саме, коли президент погрожує політикам, які роблять провокації, привезти цих людей в Конча-Заспу. Він цих людей показує, як щось небезпечне і їхній приїзд є покаранням. Щоб МОЗ не робив… Погоджуюсь, що були брифінги, на сайті МОЗ було достатньо інформації, можливо, недостатньо вона була поширена, але вона була. Але люди ж звикли не довіряти владі і що вона щось не договорює", – сказав Черненко.

Він додав: "І коли Дубінській каже, що добився, щоб в Обухів не везли, у будь-якого мешканця будь-якого населеного пункту виникає думка: "Чого тоді до нас?" Люди схильні шукати в усьому певну змову, і вони швидше повірять Дубінському, ніж десятьом релізам МОЗ. А коли президент теж робить такі неприпустимі заяви, як на мене, ми отримуємо такі речі, які отримали у Полтавській області. Не знаю, чи були провокації. Хочеться почути прізвища, політичні сили. Хочу, щоб влада не знімала із себе відповідальності. А питання набагато ширше. Питання загально-політичної культури, того продукту, який ми споживаємо по телебаченню. Якщо ми зранку до вечора по телевізору показуємо серіал "Свати", а від людей хочемо, щоб вони поводилися, як герої фільму "Кіборги", то так не буде".

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Як повідомляв 5.UA, українців з Китаю мали евакуювати ще на початку лютого, однак терміни евакуації постійно переносили. 12 лютого у МОЗ заявили, що основною причиною затримки вильоту є невирішене питання з місцями, де перебуватимуть на карантині евакуйовані. Українці в Китаї висловлювали обурення, казали, що їм "соромно за Україну". А одна з українок розповіла, як влада "лажає" з евакуацією з Уханю. І навіть коли вже було визначено точну дату евакуації, і 19 лютого літак мав вилетіти за українцями в Китай, того ж 19 лютого Скалецька під час брифінгу заявила, що місце обсервації громадян, яких евакуюють із китайського міста Ухань через епідемію коронавірусу Covid-19, досі не визначено

Додамо, що 19 лютого була низка повідомлень про евакуацію в медзакладах, бо туди нібито мали помістити евакуйованих із Китаю. Так, 19 лютого стало відомо, що у Львівському обласному госпіталі проводять евакуацію всіх пацієнтів. Когось екстрено виписували, когось переводили в лікарні області. Люди панікували, оскільки є багато важких, які потребували спеціального транспорту для перевезення. Медперсонал теж був у паніці. Представники департаменту Львівської ОДА пояснили, що госпіталь готують як резервний об'єкт, наприклад, якщо буде неуспішна посадка літака. Госпіталь – єдине місце на Львівщині, яке не має ургентних пацієнтів. Додамо, що тільки-но частина пацієнтів встигла поїхати додому, евакуацію зупинили.

Нагадаємо, через недолугу організацію владою евакуації з Китаю на Полтавщині в Нових Санжарах люди вийшли на протест проти розміщення на території Нових Санжарів евакуйованих українців та іноземців із Китаю. Зранку 20 лютого навіть сталися сутички між мітингувальниками і правоохоронцями. Люди проти, аби в густонаселених містах розміщували осіб, які потенційно можуть бути зараженими смертельним коронавірусом нового типу. Кажуть, для такого розміщення мають бути закриті бази у віддаленій зоні. Депутати і місцеві нарікають на відсутність ізоляторів, боксів та відповідної вентиляційної системи у медзакладі. Звернення адресували президенту, чільникам МОЗ та МВС.

Попередній матеріал
Гончарук повідомив, що робить уряд для непоширення епідемії коронавірусу в Україні
Наступний матеріал
Скалецька в захисному костюмі вперше зустрілася із евакуйованими з Китаю
Loading...

Гончарук повідомив, що робить уряд для непоширення епідемії коронавірусу в Україні

Коронавірус у світі: США відмовилися евакуювати американців із лайнера Diamond Princess

Коронавірус в Європі: як Італія переживає спалах, панікує та які заходи вживає – репортаж

Італія стала епіцентром коронавірусу в Європі – у Мілані закривають школи, оперу "Ла Скала" і скасовують церковні меси

Скалецька пояснила відмінність між обсервацією та карантином

Ситуація з коронавірусом у Китаї: за добу загинули 150 людей, одужали – 1846 осіб