Костянтин Єлісєєв
Костянтин Єлісєєв Офіційний сайт Президента України

Поїздка Зеленського до Оману – це кейс для майбутніх підручників дипломатичних "зашкварів" – Єлісєєв

  Читайте по-русски
  Також він назвав плюси та мінуси української дипломатії за останній період

  Початок нового 2020 року для дипломатії Зеленського обіцяв бути комфортним. На це нібито вказували і домовленості Паризького саміту Нормандської четвірки від 9 грудня, і обіцяні перспективи встановлення повного і всеохопного режиму припинення вогню на Донбасі та обміну заручниками, і домовленості про транзит російського газу до ЄС. Про це заявив голова ГО "Центр нових рішень" Костянтин Єлісєєв

  Команда президента сигналізувала міжнародним партнерам про тріумф та захмарні рейтинги Зеленського після Паризького саміту. А новорічні і різдвяні свята, як і нетрадиційний формат новорічного вітання глави держави, мали створити сприятливе тло для чергових важливих, на переконання Банкової, досягнень.

  "Умиротворення було порушено жахливою трагедією зі збиттям Іраном літака МАУ 8 січня, яка стала першим справжнім екстремальним випробуванням для президента з моменту обрання. Ця катастрофа в режимі реального часу продемонструвала сильні та слабкі сторони української влади, а нові "українські сторінки" у процесі імпічменту президента США знову "гарантували" нашій країні місця на перших шпальтах світових ЗМІ", – написав Єлісєєв.

  Також він назвав плюси української дипломатії за останній період. 

  "Без сумніву, досягненням влади в контексті іранської трагедії стало примушення Тегерану визнати провину у збитті українського літака PS752. Це стало можливим завдяки професіоналізму та мужності команди українських експертів, відряджених на місце катастрофи, встановленню, хоча із запізненням, комунікації президента з лідерами держав, громадяни яких загинули, а також налагодженню координації дій з міжнародними партнерами, насамперед розвідувальними службами", – вважає Повноважний Посол.

  Хоч і з чотириденним запізненням після німецько-російського саміту у Москві, але все ж таки відбулася телефонна розмова президента Зеленського з федеральним канцлером Меркель. Важливим підсумком початку нового року стало рішення Верховної Ради про участь української делегації в сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

  "Сподіваємося, що українська делегація їде до Страсбурга з чітким баченням тактики захисту національних інтересів України. Як і не дозволити російській делегації "відчувати себе на коні" після повернення до Асамблеї", – пише Єлісєєв.

  Повноважний Посол зазначив, що на позитивну оцінку заслуговує активна робота МЗС України в напрямі переговорів з Великою Британією про нову базову угоду, що регулюватиме відносини після виходу Британії з Європейського Союзу в цьому році.

  Костянтин Єлісєєв поділився тим, що стало ахіллесовою п'ятою дипломатії президента у першій декаді січня.

  "Режим припинення вогню на Донбасі, починаючи з 1 січня 2020 року, так і не став реальністю. Стріляти не припинили, як і не припинилися бойові втрати українських героїв на передовій. Ба більше, повернулася, здавалося б, забута тактика снайперських обстрілів", – зауважив дипломат.

  Єлісєєв наголосив, що поїздка Зеленського до Оману – це, безперечно, комунікаційне фіаско команди президента.

  "Недолугі спроби виправити ситуацію із випадковим викриттям перебування глави держави в Омані та перетворити це на робочий візит із зустрічами "на найвищому рівні" лише збільшили підозри про справжні цілі цього вояжу. Ще більше туману та нерозуміння спровокувало публічне зізнання глави МЗС у Верховній Раді 17 січня про те, що зовнішньополітичне відомство не володіло жодною інформацією про подорож глави держави до Оману. Здійснення першого закордонного візиту глави держави у 2020 році у країну з лідером при смерті, до регіону на межі масштабного конфліктного протистояння, без міністра закордонних справ, без супроводу з боку українського посла, а лише свого помічника, без належного анонсу і конкретних результатів – це дійсно кейс для майбутніх підручників дипломатичних "зашкварів", – написав він.

  До мінусів слід зарахувати абсолютно байдуже ставлення української влади до проблематики становлення Православної церкви України. Січень був саме тією нагодою, коли треба було обов’язково відзначити першу річницю рішення Вселенського Патріарха щодо надання Томосу про автокефалію ПЦУ. Подія, на яку чекали понад три століття, і з якою привітали навіть іноземні друзі України, як-от США, не мала права пройти повз увагу вищого керівництва держави.

  "Будемо сподіватися, що сталося це не через політичну позицію, адже зрозуміло, що самостійна незалежна Українська православна церква є для російської сторони катастрофою тисячоліття. Нагода виправити ситуацію для чинної влади і чітко вказати на свою підтримку процесу становлення ПЦУ, у тому числі її визнання іншими православними церквами, буде вже на початку лютого, коли відзначатиметься перша річниця інтронізації Предстоятеля, Блаженнішого Митрополіта Київського і Всієї України Епіфанія", – вважає Єлісєєв.

  Як повідомляв 5.UA, заступник голови Адміністрації президента України (2015-2019) Костянтин Єлісєєв прокоментував відсутність комунікації влади з українцями стосовно розслідування авіакатастрофи літака МАУ в Ірані.

  Попередній матеріал
  Іран передасть Україні уламки літака МАУ: щодо чорних скриньок – домовилися лише частково
  Наступний матеріал
  Підозрюваного у мінуванні мосту Метро переведуть до психіатричної лікарні
  Loading...
  Кожен день мають відбуватися брифінги про розслідування катастрофи в Ірані – Єлісєєв про мовчання влади

  Кожен день мають відбуватися брифінги про розслідування катастрофи в Ірані – Єлісєєв про мовчання влади

  Єлісєєв: як на Україну вплине потепління відносин Франції та Росії

  Єлісєєв: як на Україну вплине потепління відносин Франції та Росії

  Американські партнери України були спантеличені візитом Зеленського до Оману – Єлісєєв

  Американські партнери України були спантеличені візитом Зеленського до Оману – Єлісєєв

  Ухвалення "закону про кордон ДНР" є гучним ляпасом перед "Нормандським самітом" – Єлісєєв

  Ухвалення "закону про кордон ДНР" є гучним ляпасом перед "Нормандським самітом" – Єлісєєв

  Костянтин Єлісєєв у програмі "Інформаційний вечір" – відео

  Костянтин Єлісєєв у програмі "Інформаційний вечір" – відео

  На Заході зростає занепокоєння щодо можливих сепаратних домовленостей Києва з Москвою – Єлісєєв

  На Заході зростає занепокоєння щодо можливих сепаратних домовленостей Києва з Москвою – Єлісєєв