Північний потік-2
Північний потік-2 Фото gazprom.com

"Північний потік-2": в ЄС "шукають підтримки" для ведення переговорів з РФ

  Єврокомісар у справах енергетики каже, що правові зміни у цьому напрямку можуть запровадити до кінця 2018 року

  Євросоюз домагатиметься правових змін задля уникнення суперечки щодо проекту газогону "Північний потік-2", який активно просуває Росія. Про це заявив єврокомісар у справах енергетики Міґель Аріас Каньєте на неформальному саміті ЄС у Таллінні, передає "Радіо Свобода".

  За словами Каньєте, зміни можуть запровадити вже до кінця 2018 року.

  Як відзначив єврокомісар, виконавчий офіс співдружності чекає на підтримку країн-членів для ведення переговорів з Росією щодо трубопроводу "Північний потік-2".

  Нагадаємо також, що низка лідерів ЄС, а також офіційний Київ виступають проти цього проекту, оскільки він створить додаткові важелі тиску з боку Росії та має на меті збільшити залежність Європи від російського газу. Проект активно лобіює Російська Федерація, а також певні європейські партнери – переважно представники німецьких компаній.

  Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream 2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

  Нагадаємо, раніше Польща, Данія, Швеція, Литва і Румунія звернулися до Єврокомісії із закликом надати письмову оцінку впливу ініційованого Росією будівництва газопроводу "Північний потік-2". 

  Попередній матеріал
  П'ять країн з Україною підписали меморандум з розслідування трагедії МН17
  Наступний матеріал
  Негода в Україні: без світла залишились міста та селища у 8 областях