Цього разу в гості в "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" завітала президентка Литви 2009-2019 років Даля Грибаускайте.
В інтерв'ю вона сказала: "Щодо "Північного потоку-2" ситуація вже зайшла дуже далеко. І дуже ганебний приклад того, коли інтереси взяли гору над цінностями демократії".
Даля Грибаускайте також сказала, що для Литви неважливо, хто є президентом України.
"Нам важлива Україна і її люди", – наголосила політик.
Більше про "Північний потік-2", Зеленського, Україну і Путіна дивіться у повному інтерв’ю з президенткою Литви 2009-2019 років Далею Грибаускайте в суботу, 26 червня, о 20:00 у "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі".
Як повідомляв 5.UA, світовий конгрес українців закликав Німеччину ввести мораторій на "Північний потік-2".
Нагадаємо, США призупинили санкції проти "Північного потоку-2". Верховна Рада проголосувала за проєкт постанови звернення до Конгресу США. Українські парламентарі закликали ввести каральні обмеження проти учасників проєкту. 22 травня США внесли в список санкцій низку російських суден та компанії, які пов'язані з "Північним потоком-2".
Нагадаємо, Україна закликала США застосувати санкції проти оператора "Північного потоку-2", але Штати від цього відмовилися. Голова Держдепу США Ентоні Блінкен заявив, що виведення Вашингтоном з-під санкцій оператора Nord Stream 2 має "практичне значення". Він нагадав, що будівництво газопроводу почалося 2010 року, і на момент, коли нова адміністрація США набула повноважень, проєкт був завершений на 90%. Тобто, за словами Блінкена, враховуючи майже завершене будівництво проєкту, в Держдепартаменті США дійшли висновку, що санкції проти Nord Stream 2 AG не завадили б Росії добудувати трубопровід.
10 червня компанія "Північний потік-2" завершила роботи з укладення труб першої нитки газопроводу "Північний потік-2". Морські ділянки трубопроводу, прокладені між Росією та Німеччиною, з'єднані між собою. Тривають роботи на другій нитці газопроводу.