Піти з Донбасу чи заморозити конфлікт: експерт оцінив тактику Путіна

Росія втиснутися на якийсь свій компромісний варіант щодо миротворчої місії ООН на Донбасі

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. 

"Є така думка, що Путіну зараз найвигідніше покинути Донбас… Я не бачу на сьогодні, що йому вигідно це зробити. Що він буде намагатися зробити? Вони зараз будуть домовлятися про миротворчу місію на Донбасі… Росія буде тиснути на якийсь свій компромісний варіант для того, щоб заморозити цей конфлікт, залишити його в контрольованій формі. При цьому для них важливо, щоб миротворці не контролювали кордон і їм потрібно зберігати контроль, аби фактично тримати контроль, щоб цей конфлікт був заморожений і його в будь-який момент можна було відновити", – сказав Мусієнко.

Також експерт сказав, що про "замороження" на Донбасі говорить представник Держдепу США з питань України Курт Волкер і чи в принципі цього "замороження" варто боятися: "Що він каже? Ми готові піти на цій стадії до замороження конфлікту. У нас просто багато хто лякає цим. Але замороження означає припинення фази "гарячої війни". Це обов'язкове відведення важкого озброєння і це роззброєння всіх. А далі з миротворчою місією тимчасова адміністрація ООН, як це бувало, створюється перехідний період. Тобто Волкер фактично каже, давайте виконаємо безпекову сторону Мінських угод, далі ми зробимо перехідний етап і підемо до політичної частини. Хоча зрозуміло, що іноді Росія тисне на те, що це мають бути одночасні процеси".

Мусієнко також прокоментував інформації зі ЗМІ про те, що Меркель з Путіним домовилися, що дадуть вказівку головам МЗС Німеччини і Росії, що вони мають працювати над певним документами щодо миротворчої місії, щоб потім ці документи надати на розгляд Радбезу ООН. "Варіант, що буде Росія, ми маємо з ним примиритися, бо Росія має не накласти вето на це. Взагалі добре, що Меркель долучилася до цього питання, бо після виборів і після формування коаліції в Німеччині, Німеччина ніби трохи дистанціювалася від цього. Добре, що зараз Меркель у це активно вникає".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
"Це не нормально, розумієте?": подробиці загибелі батька та сина внаслідок обстрілу бойовиками Троїцького
Наступний матеріал
"Політичний заручник": одеському моряку загрожує смертна кара в Ірані

"Місцеві йдуть на контакт": Військове ТБ показало звільнене Південне

МВС переходить до практичної реалізації плану з деокупації Донбасу "маленькими кроками"

РФ намагається зробити Азовське море своїм внутрішнім – Гармаш

$125 млн допомоги: прес-конференція Курта Волкера у Слов'янську – відео

У МВС почали розробляти план з деокупації Донбасу – коли документ буде готовий

Майже Нормандська четвірка: якою була зустріч Порошенка, Макрона та Меркель в Аахені