Юлія Лапутіна
Юлія Лапутіна 5 канал

Під час анексії Криму в Україні не було патріотично налаштованих офіцерів спецслужб – генерал-майор СБУ

Читайте по-русски
За словами Юлії Лапутіної, на українських спецпризначенців у 2013-2014 роках впливали російські спецслужби

Перед тим, як Росія готувалася до анексії Криму, генерал-майор СБУ Юлія Лапутіна була на стадії звільнення, і вже тоді всі бачили патріотично налаштованих офіцерів і співробітників спецслужби, яких було мало. Про це Лапутіна, яка наразі є чинним міністром у справах ветеранів України, розповіла в ефірі програми "Є сенс" на "5 каналі".

"В цей період, коли це все ставалося (анексія Криму, – ред.), я була на стадії звільнення, тому що коли Майдан розпочався, я написала рапорт на звільнення і перебувала в стані переходу до нібито мирного життя, а насправді мені хотілося далі служити, та ми всі бачили всередині, хто був патріотично налаштованим офіцером і співробітником СБУ. Тобто такий шлях країни не довів би туди, куди Україна орієнтувалися", – сказала вона.

За її словами, перед Вільнюським самітом, у листопаді 2013 року в Ялті була проведена потужна конференція за участю керівництва СБУ із запрошенням європейських провідних керівників спецслужб і правоохоронних органів.

"Коли ця конференція закінчилася, всі думали, що будуть якісь подальші дії на євроінтеграцію, і тут Янукович оголошує, що цього не буде. Для нас, хто працював у СБУ задля безпеки держави, було таким певним сигналом, що щось робиться не так, а потім – подальші події перед Майданом і я написала рапорт", – розповіла Лапутіна.

Офіцерка також згадала, як під час Майдану на Володимирській вулиці в Києві, коли десь на цій вулиці у спортзалі сидів спецпідрозділ "Альфа", вона зустріла одного зі співробітників цього спецпідрозділу, якого вважала колегою.

"Я його багато років знала, він мені почав розповідати про те, що на Майдані "майданутиє, бєндеровци, каратєлі і наркомани". Я йому сказала, щоб він сходив на Майдан і подивився, що там за люди. Тобто я побачила, що там є ознаки впливу на цих співробітників з боку російських спецслужб, які тоді приїздили в Україну. В Криму взагалі була історія, що ще у 1994 році був зроблений контекст, щоб Україна не змогла на це зреагувати (військове втручання і анексію, – ред.)", – підсумувала Юлія Лапутіна.

Дивіться повну версію програми:

Попередній матеріал
Завтра ВР планує розглянути законопроєкт, що може розблокувати багато процесів у судовій системі
Наступний матеріал
Степанова хочуть заслухати в Раді: причини
Loading...

Джемілєв про російські війська у Криму: "Путін понтується – НАТО сміється з цього"

РНБО і санкції, "Альфа" вірить у бандерівців, ми могли відстояти Крим? – Юлія Лапутіна у "Є СЕНС"

Тиск на Росію має посилюватись: Порошенко заявив, що Крим має стати непідйомним і токсичним тягарем для Москви

В окупованому Криму пересохли ще два водосховища

Про Путіна та ядерні боєголовки в Криму: Мустафа Джемілєв у "Рандеву з Яніною Соколовою"

Як Зе Крим рятував – "На власні очі"