Рада Європи
Рада Європи podrobnosti.ua

Нелегальна окупація Росією та утиски прав людини: Рада Європи зробила заяву щодо Криму

Читайте по-русски
26 лютого Україна відзначає День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

У Раді Європи вкотре засудили нелегальну анексію українського Криму Російською Федерацією. Про це мовиться в заяві міністра закордонних справ Німеччини Гайка Мааса, як країни, що нині головує в Комітеті міністрів РЄ, пише "Укрінформ".

"7 років потому Автономна Республіка Крим, а також місто Севастополь, були нелегально анексовані Російською Федерацією. Також розпочався військовий конфлікт в Україні", – констатується у заяві.

Далі, як відзначається, німецький міністр від імені Ради Європи вкотре засудив нелегальну анексію Криму, що є порушенням міжнародного права, посяганням на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Окрім цього, у заяві нагадується про порушення прав людини в окупованому Криму.

Маас заявив: "Говорячи про рішення Європейського суду з прав людини від 14 січня 2021 року стосовно Криму, я закликаю Росію у повному обсязі виконати зобов'язання відносно цього рішення, яке стосується порушення стандартів прав людини".

Як відомо, 26 лютого Україна відзначає День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У цей день у Сімферополі відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будинком кримського парламенту проти намірів відірвати Крим від України. Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже 7 років.

Читайте також: "Щоб додому повернутись...": як мешканці Криму вже 7 років виступають проти російської окупації

Попередній матеріал
Вакцину Pfizer від коронавірусу дозволили зберігати у звичайних морозильних камерах
Наступний матеріал
На Буковині від завтра посилюють карантин
Loading...