"ЄС" і родини Героїв Небесної Сотні
"ЄС" і родини Героїв Небесної Сотні eurosolidarity.org

"Перебування Бабікова на посаді в ДБР неможливе": "ЄС" із родинами Героїв Небесної Сотні підуть до Венедіктової

Читайте по-русски
Зауважили, що юридично призначення пані Венедіктової є під питанням

Народні депутати з фракції "Європейська солідарність" зустрілися з родинами Героїв Небесної Сотні та громадськими активістами, учасниками Революції Гідності, які закликали політичні партії та громадянське суспільство консолідуватися для протидії спробам влади Зеленського "злити" справи Майдану – зокрема, призначенню адвоката Януковича Олександра Бабікова на посаду першого заступника керівника Державного бюро розслідувань.

Депутати з фракції "Європейська солідарність" під час брифінгу за результатами зустрічі повідомили про об’єднання зусиль опозиційних парламентських партій та громадянського суспільства.

"Вчора прозвучали заяви і звернення до різних політичних сил з боку родин Героїв Небесної Сотні, з боку потерпілих, поранених на Майдані, з боку учасників Майдану і зокрема тих, хто прямо з Майдану вирушив на фронт. І вони висловили свою категоричну незгоду з тим, що сили антимайдану, фактично сили реваншу, посилюються. Вони висловили незгоду з тим, що відбуваються призначення, зокрема в Державному бюро розслідувань призначається адвокат Януковича пан Бабіков", – зазначив народний депутат з фракції "Європейська солідарність" Ростислав Павленко.

Також Павленко зауважив: "Відбувається те, що за невідомими громадськості принципами переводяться слідчі з прокуратури в ДБР. Незрозуміло, за якою процедурою, в якій послідовності, наскільки прозоро буде відбуватися призначення керівництва ДБР. Оскільки є рішення Конституційного Суду України, за яким президент України не може призначати керівника ДБР. Тому юридично призначення пані Венедіктової є під питанням.

Ростислав Павленко зазначив, що народні депутати спільно з родинами Героїв Небесної Сотні планують завтра піти на невідкладний прийом до керівника ДБР Ірини Венедіктової, щоб поставити питання про неможливість перебування пана Бабікова на посаді в ДБР.

"ЄС"
"ЄС"5 канал

Окрім цього, парламентар наголосив, що "Європейська солідарність" підготувала законопроект про приведення у відповідність до Конституції України закону про ДБР, ухваленого монобільшістю та підписаного Зеленським. Як відомо, Конституційний Суд у своєму рішенні визнав неконституційними норми щодо права президента призначати керівників правоохоронних органів, зокрема ДБР.

"Питання щодо зміни законодавства про ДБР, приведення його у відповідність до рішення Конституційного Суду. Відповідний законопроект був розроблений і поданий представниками нашої фракції "Європейська солідарність" до Верховної Ради України", – сказав народний депутат.

"ЄС"
"ЄС"5 канал

Він також додав, що після оприлюднення у ЗМІ експертизи "плівок Труби", яка підтвердила ідентичність голосу Труби і замовний характер політичних переслідувань Петра Порошенка, Державне бюро розслідувань мало б надати оперативну реакцію і відсторонити імовірних фігурантів плівок від роботи, але це зроблено не було.

"Дуже важливо також, щоб належним чином була дана юридична оцінка так званим "плівкам Вовка" і "плівкам Труби", тому що на них чітко засвідчено політичний характер тих переслідувань, які зараз є, політичний характер діяльності, в тому числі і ДБР", – наголосив він.

Нардеп переконаний: "Ми знаємо, що сьогодні є експертиза від авторитетного Канадського королівського інституту судової експертизи, яка чітко показує, що там саме голос пана Труби, колишнього керівника ДБР. Це означає, що ті представники, чиї голоси там зафіксовані, вони фактично займаються організацією політичних переслідувань і мали б бути відсторонені".

Як повідомляв 5.UA, співголови фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко та Артур Герасимов мають найвищі показники результативності роботи у Верховній Раді ІХ скликання у 2019 році.

Попередній матеріал
Чи має право держава контролювати ЗМІ – "ІнфоДень"
Наступний матеріал
Зеленський в Ізраїлі та що відомо про новий обмін – "ІнфоДень"
Loading...
Депутати від "ЄС" Ірина Геращенко та Артур Герасимов – лідери в парламенті за результативністю роботи

Депутати від "ЄС" Ірина Геращенко та Артур Герасимов – лідери в парламенті за результативністю роботи

Геращенко не пропустила жодного засідання Ради – у КВУ назвали "відмінників" серед нардепів

Геращенко не пропустила жодного засідання Ради – у КВУ назвали "відмінників" серед нардепів

Заява партії "Європейська солідарність" – відео

Заява партії "Європейська солідарність" – відео

ДБР і Офіс президента незаконно стежать за Петром Порошенком – заява "ЄС"

ДБР і Офіс президента незаконно стежать за Петром Порошенком – заява "ЄС"

 Серед "Слуг народу" проговорюється сценарій розпуску Верховної Ради – Парубій

Серед "Слуг народу" проговорюється сценарій розпуску Верховної Ради – Парубій

Парубій порівняв плюси і мінуси діяльності нової влади та застеріг Зеленського – інтерв'ю

Парубій порівняв плюси і мінуси діяльності нової влади та застеріг Зеленського – інтерв'ю