ПАРЄ
ПАРЄ politeka.net

ПАРЄ офіційно засудила морську агресію РФ і визнала українських моряків військовополоненими

Представник Великої Британії наголосив, що попри попередні повідомлення ОБСЄ, йдеться про односторонню і неприховану агресію Російської Федерації

Негайно звільнити українських моряків – від Росії вимагає Парламентська асамблея Ради Європи. Відповідну резолюцію ухвалили у четвер, 24 січня, на зимовій сесії ПАРЄ у Страсбурзі.

Документ має назву "Зростання напруженості довкола Азову та Керченської протоки, і загрози для європейської безпеки". Цьому передували бурхливі дебати. Упродовж 2 годи делегати обговорювали ситуацію в регіоні. Більшість делегатів засудили агресивні дії Росії і закликали негайно звільнити українських військовополонених моряків.

Першою виступила Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко. У своїй промові зазначила, що судилища над полоненими моряками Росія зробила закритими. На них не пустили ані дипломатів, ані журналістів, ані родичів бранців. Геращенко вкотре наголосила – це незаконно, і тому Київ вимагає негайного та безумовного звільнення моряків, адже за Женевською конвенцією вони є військовополоненими.

Саме такий статус моряків і прописаний у резолюції, яку за підсумками дебатів ухвалили. Правки до документа вносила українська делегація. У тексті резолюції також ідеться про надання бранцям медичної, консульскої та юридичної допомоги.

"Асамблея підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Найбільше ми занепокоєні захопленням українських моряків і вимагаємо від Росії їх негайного звільнення з подальшим наданням медичної, юридичної та консульської допомоги, відповідно до міжнародного права. Міжнародним організаціям, таким як Червоний Хрест, слід надати доступ до полонених військовослужбовців", – заявив представник Німеччини в ПАРЄ Андреас Нік.

Представник Великої Британії в ПАРЄ Джон Говелл додав: "Мій колега був надто дипломатичним. Не можна приховувати той факт, що дії Росії – відкрита агресія проти України. Раніше ОБСЄ зазначала, що в цьому конфлікті винні обидві сторони. Ні! Це лише одностороння неприхована агресія Росії. У доповіді також згадується Керченський міст. Федерація побудувала його незаконно, порушивши суверенітет України. Такі кроки небезпечні. Ми засуджуємо їх".

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

Сан-Франциско, акція
/
Сан-Франциско, акція
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Паспорт у 52: незвична історія тернополянина, який у житті не знав бюрократії
Наступний матеріал
Під Дніпром рятувальники витягли зі снігового замету автобус зі 40 шахтарями
Loading...

Абсурдний вирок суду РФ: адвокати всіх 24 полонених українських моряків подали апеляцію

РФ не має права використовувати українських моряків у своїй політичній грі – посольство США

Під час атаки у Керченській протоці прикордонники РФ випустили 1200 снарядів – Новіков

Україна подала до ЄСПЛ позов проти Росії через українських моряків

Стало відомо, коли Україна подасть позов до ЄСПЛ щодо звільнення моряків

"Зростання напруженості в Азовському морі і загрози для безпеки Європи": дебати в ПАРЄ – відео