ПАРЄ, Страсбург
ПАРЄ, Страсбург 5 канал

Назвати речі своїми іменами: на ПАРЄ готуються вперше офіційно визнати моряків – військовополоненими

У разі ухвалення поправки – ця резолюція стане першим міжнародним визнанням статусу військовополонених за екіпажами захоплених українських кораблів

На зимовій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи вперше офіційно можуть визнати українських моряків – військовополоненими. Відповідні поправки зареєстровані в секретаріаті ПАРЄ. Нині українська делегація готується до дебатів, які відбудуться в четвер, 24 січня. З подробицями зі Страсбурга – кореспондент "5 каналу" Оксана Ткаченко.

Українська делегація готується до важливих дебатів. У четвер на парламентській асамблеї Ради Європи дискутуватимуть про відкриту агресію Росії в Азовському та Чорному морях.

Представникам української делегації та низки інших держава вдалося внести поправку до резолюції щодо Азову про визнання статусу військовополонених за українськими моряками.

Текст узгодили із адвокатами українців, а сама поправка вже зареєстрована в секретаріаті ПАРЄ.

"У цій резолюції будуть названі речі своїми іменами, військовополонені моряки будуть названі військовополоненими. І ось такі невеликі кроки, прийняття резолюцій, проведення сайд-івентів, у нас тут було кілька зустрічей у кулуарах, – це початок для політичного тиску на російське керівництво, на Кремль, з вимогою безумовного звільнення українських військовополонених моряків", – зазначив керівник адвокатської групи Микола Полозов.

"Ми наполягаємо, що вони військовополонені, що з ними повинні поводитися, як з військовополоненими, відповідно до 3-го протоколу Женевської конвенції. За ними повинні зберігатися всі їхні права, вони повинні утримуватися разом. І не в СІЗО або тюрмі, а у відповідним чином облаштованих приміщеннях або територіях", – наголосив представник українського омбудсмена у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трофіменко.

У разі ухвалення цієї поправки резолюція ПАРЄ стане першим міжнародним визнанням статусу військовополонених за екіпажами захоплених росіянами українських військових кораблів.

Пропонується внести до тексту резолюції фразу про те, що медична, консульська та юридична допомога має надаватися їм "як для військовополонених, як передбачено відповідними нормами міжнародного права".

Підтримали рішення про внесення до порядку денного термінових дебатів у перший же день, без жодного заперечення більшістю голосів. Спершу назва дебатів мала звучати, як "Відкрита російська агресія проти України: зрив мирного процесу та загроза європейській єдності". Утім назву пом'якшили і змінили на "Зростання напруженості довкола Азову та Керченської протоки і загрози для європейської безпеки".

Наприкінці дебатів якраз і голосуватимуть за резолюцію. Для прийняття рішення необхідна проста більшість голосів. На самих дебатах очікується виступ групи адвокатів полонених в РФ українських моряків. Будуть присутні також їхні родичі.

ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві пасажири штовхали тролейбус, щоб доїхати додому – відео
Наступний матеріал
Через снігопади на в'їзді до Києва "черга" з вантажівок – включення з Житомирської траси
Loading...

РФ не має права використовувати українських моряків у своїй політичній грі – посольство США

Під час атаки у Керченській протоці прикордонники РФ випустили 1200 снарядів – Новіков

Україна подала до ЄСПЛ позов проти Росії через українських моряків

Стало відомо, коли Україна подасть позов до ЄСПЛ щодо звільнення моряків

Поранених моряків перевели до СІЗО "Лефортово", де відсутні умови для лікування – Денісова

У Харкові медики "швидкої" провели масштабну акцію на підтримку українських моряків