Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Парламент ухвалив у першому читанні президентський законопроєкт про референдум

  Читайте по-русски
  Передбачається, що предметом референдуму може бути зміна території України

  Верховна Рада ухвалила у першому читанні президентський законопроєкт № 3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Законопроєктом передбачаються такі види всеукраїнського референдуму за предметом: 1) затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України; 2) вирішення питання загальнодержавного значення; 3) зміна території України; 4) втрата чинності законом України або окремими його положеннями", – йдеться в пояснювальній записці.

  Згідно з текстом законопроєкту, не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:

  • що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацію прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;
  • спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
  • щодо законопроєктів із питань податків, бюджету, амністії;
  • віднесені Конституцією України і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

  Зазначається, що на всеукраїнський референдум може виноситися одне питання.

  Проєктом закону розширено коло суб'єктів процесу референдуму, які реєструються в Центральній виборчій комісії як прихильники чи опоненти питання всеукраїнського референдуму. Ними можуть бути як політичні партії, так і громадські організації, відповідно зареєстровані у Центральній виборчій комісії.

  Нагадаємо, у команді Зеленського хотіли винести на референдум питання миру з Росією. Після критики громадськості від такої ідеї відмовилися.

  Попередній матеріал
  Корпоративний рейтинг "Метінвесту" підвищено до рівня В2 – що це означає
  Наступний матеріал
  В Офісі президента розповіли про стан Олени Зеленської, у якої діагностували коронавірус
  Loading...