Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Законопроєкт про всеукраїнський референдум винесли на громадське обговорення

  Читайте по-русски
  До 18 березня приймаються пропозиції та зауваження до законопроєкту

  На сайті Верховної Ради оприлюднили законопроєкт "Про всеукраїнський референдум". Таким чином його винесли на громадське обговорення, що триватиме до 18 березня включно.

  Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання про затвердження змін до розділів I (Загальні засади), III (Вибори. Референдум), XIII (Внесення змін до Конституції) Конституції України, вирішення питання загальнодержавного значення, затвердження закону про ратифікацію міжнародного договору, що передбачає зміну території України, припинення дії закону України або окремих його положень, ідеться в тексті законопроєкту.

  Предметом всеукраїнського референдуму не можуть бути питання, що суперечать положенням Конституції, Загальної декларації прав людини, можуть призвести до порушення зобов'язань України, визначених Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Міжнародним пактом про економічні, соціальні та культурні права, Конвенцією про захист прав людини та основних свобод, протоколами до неї; спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення суверенітету та територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі; щодо податків, бюджету, амністії; віднесені Конституцією України та законами України до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

  Згідно з проєктом, на референдум може виноситися одночасно не більш ніж три питання, результати референдуму не має затверджувати будь-який державний орган, а рішення, ухвалене під час референдуму, може бути змінене шляхом всеукраїнського референдуму не раніше ніж через три роки з дня його ухвалення.

  Нагадаємо, перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук на початку лютого заявив, що найближчим часом до парламенту внесуть законопроєкт про всеукраїнський референдум.

  Попередній матеріал
  В Ухані від коронавірусу помер чоловік, якого раніше вилікували
  Наступний матеріал
  ДБР укотре намагається блокувати роботу телеканалу "Прямий"
  Loading...

  Всенародний референдум – Стефанчук повідомив, коли законопроєкт з'явиться у Раді

  "Не раніше": Разумков сказав, коли може відбутися референдум щодо ринку землі

  Тізенгаузен про ринок землі: "Страшилка з іноземцями – це класична PR-схема"

  Арахамія пообіцяв скласти мандат, якщо не буде референдуму про продаж землі іноземцям

  Продаж землі в умовах війни: кому вигідний "сирий" закон – Гончаренко пояснює в "Час: Online"

  Заступник міністра Мінекономрозвитку пояснив, чому немає сенсу проводити референдум щодо ринку землі