Порошенко разом з дружиною запалив свічку пам'яті біля меморіалу Голодомору
Порошенко разом з дружиною запалив свічку пам'яті біля меморіалу Голодомору фото Європейська солідарність

"Пам'ять про вбивство народу" – Порошенко разом з дружиною запалив свічку пам'яті біля меморіалу Голодомору

Читайте по-русски
П'ятий Президент з дружиною віддали шану знищеним комуністичним режимом українцям

Страшним злочином Кремля проти українського народу називає Голодомор українців у 1932-33 роках лідер "Європейської солідарності". Петро Порошенко разом із дружиною запалили свічку пам'яті біля меморіалу Голодомору у столиці та віддали шану знищеним комуністичним режимом українцям.

Зазначив – пам'ять про вбивство нашого народу увіковічена ще законом 2006-року, і вже наступні кроки – декомунізація, розкриття злочинів імперії роблять важливий внесок у формування нашої держави.

"Я дуже сподіваюся, що прийде розуміння, що Голодомор і відзначення річниці – це не тільки про минуле і про імперію, відзначення і пам'ять про Голодомор – це про наше європейське майбутнє, котре точно не лежить в сфері російського окупанта", – наголосив Порошенко.

Нагадав, що з 2014 по 2019 роки зусиллями українських дипломатів, політиків та діаспори велика кількість держав визнали Голодомор геноцидом українського народу.

"Це теж – розкриття правди світові. Ми будемо робити все, щоб захищати цю правду. І дуже шкода, що в Україні на державному рівні не відзначався День Гідності і Свободи – вперше з 2014 року. Дуже шкода, що вперше на 24 серпня, на День Незалежності, замість військового параду на святому Софійському майдані демонструють "шльопки-ушльопки". Дуже шкода, що і тут ми не бачимо в цей день президента під час акції "Запали свічку", – зазначив лідер "ЄС"

І резюмував: "Я дуже сподіваюся, що це не є проявом "какая разніца". Я дуже сподіваюся, що прийде розуміння, що Голодомор – це не про минуле і не тільки про імперію. Голодомор і вшанування пам'яті мільйонів українців – це про наше європейське майбутнє, яке точно не лежить у сфері інтересів російського окупанта".

Нагадаємо, СБУ в День пам'яті жертв голодоморів у суботу, 28 листопада, опублікувала низку документів СРСР про перепис населення України в 1937 році, який засвідчив реальну демографічну кризу в Україні через Голодомор.

Попередній матеріал
"Ми усім серцем разом із українськими друзями": Латвійський посол у США згадав жертв Голодомору
Наступний матеріал
У Харкові відслужили панахиду за загиблими в усіх Голодоморах – відео
Loading...

Реальні наслідки Голодомору: СБУ розсекретила документи про перепис населення України 1937 року

"Пам'ятаємо, хто наші вороги": у Києві під посольством РФ встановили 33 залізні хрести

Андрій Халпахчі про кінофестиваль "Молодість" та фільм "Голод 33" – "Кінозлива" з Ірмою Вітовською

"Причина смерті – українець": як кияни вшановують пам'ять жертв Голодоморів

В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів

"З чого ж ти живеш? Чого не вмираєш?": Голодомор 1932-1933 років у спогадах і автентичних документах