Україна на останньому цьогоріч засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході, що проходила 19 грудня в Мінську, поставила вимогу демілітаризації і деокупації Азовського та Чорного морів, Керченської протоки і нагадала про відповідну резолюцію Генасамблеї ООН, ухвалену 17 грудня.
Про це повідомила представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.
Зокрема, голова делегації Євген Марчук звернувся до ОБСЄ з пропозицією негайно розпочати постійний моніторинг безпекової ситуації в акваторії Керченської протоки, Азовського і Чорного морів. Він нагадав, що мандат СММ ОБСЄ розповсюджується на всю територію України, отже, й на Крим, а також на ділянки українсько-російського кордону і запропонував встановити постійний пункт моніторингу ОБСЄ в Керчі.
"Росіяни поводилися як завжди. Минулого засідання представник РФ у ТКГ Б. Гризлов, щойно ми підняли питання Азова і негайного звільнення моряків, залишив засідання. Цього разу взагалі не приїхав, бо немає що відповідати на очевидні питання. Тому РФ була представлена іншими дипломатами", – повідомила Геращенко.
Вона також із сумом повідомила, що досягти бодай жодного прогресу в питанні звільнення заручників і політв’язнів не вдалося, адже "на всі наші компромісні пропозиції отримано відмову".
"Під час переговорів між рядками читалося, що РФ не готова до жодних конструктивних кроків і компромісів. Так само заблоковано пошук зниклих", – констатувала віце-спікер ВР.
- Економічна підгрупа
Україна порушила питання про ремонт водогону в Торецьку. Крім того, вітчизняні дипломати гостро поставили питання і про негайну передачу вкрадених в "Укрзалізниці" вагонів, зокрема і куплених за кредити ЄБРР, а також про необхідність вирішення питання власності простих українців, яка зараз грабується мародерами і незаконно переписується на інших осіб.
"Наша маленька делегація в Мінську жорстко відстоює національні інтереси. Але ми розуміємо, що попри всі наші зусилля, досягти прогресу в умовах блокування всіх ініціатив з боку РФ - неможливо. Це не привід опускати руки. Навпаки, ми й далі боротимемося за мир. На умовах відновлення територіальної цілісності і суверенітету України, а не на умовах Кремля, здачі національних інтересів і капітуляції", – резюмувала Геращенко.
Дивіться також фотогалерею: