Конференція щодо тероборони
Конференція щодо тероборони фото uazmi.org

Оснащення і профільний закон: що обговорювали на конференції з керівним складом тероборони

Читайте по-русски
Наразі є законопроєкт, розроблений спільно з генералом Кривоносом, проте президент готує свій

Закону поки немає, та війська проводять злагодження. Командири бригад територіальної оборони, спільно з командуванням сухопутних військ, РНБО і народними депутатами провели науково-практичну конференцію. Показали сучасне обладнання та поспілкувалися про структуру й напрями розвитку тероборони. Головним завданням називають ухвалення закону, який регламентуватиме її діяльність. Чому механізм захисту країни на місцях досі ефективно не працює – розповість журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.

Технічні засоби, які в подальшому будуть використані в навчаннях бригад та батальйонів територіальної оборони. Командування цих військ каже – нинішній захід є не традиційним, як було раніше, а у вигляді науково-практичної конференції. Все, аби зорієнтувати командирів бригад тероборони щодо їхніх подальших злагоджених дій. Також на захід покликали й керівництво збройних сил та Ради нацбезпеки і оборони, народних обранців – аби обговорити питання довкола майбутнього законопроєкту, що удосконалить діяльність військ Територіальної оборони.

"Прийдемо до спільного знаменника, щоб в короткі терміни після прийняття всіх стратегій, які базуються на стратегії Національної оборони, ми могли до кінця доопрацювати закон про Територіальну оборону і включити його в діло", – каже перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль.

Однак єдиного законопроєкту про тероборону і досі немає. У Верховній Раді зареєстрований один документ – авторства народних обранців. Інший – від Ради нацбезпеки і оборони, іншими словами – пропрезидентський – і досі не опублікований. Як кажуть співавтори останнього – вдосконалюють проєкт, а на це може піти до пів року. Однак наголошують – хоч і є сім розбіжностей між двома документами, та готові спільно сісти за стіл перемовин.

"Ми за те, що навіть віддамо свій законопроєкт, щоб доповнити той, який подала група Андрія Андрійовича, з тим, щоб його законопроект був доопрацьований і побачив світ", – сказав Михайло Коваль.

Законопроєкт, ініціатором якого був згаданий вище Андрій Шараскін, зареєстрований на сайті парламенту від 16 грудня. До групи авторів входить генерал-майор Сергій Кривонос, якого нещодавно президент звільнив із посади заступника секретаря РНБО. У документі пропонують розділити війська тероборони від Збройних сил в окрему структуру з окремим фінансуванням. Президентський законопроєкт не передбачає радикальних змін у системі тероборони.

"Президентський законопроект не змінює стан речей і все лишається так, як зараз, фактично тероборона – це ще один вид резервного формування Сухопутних військ України. Для початку треба написати доктрину. Як діятиме тероборона, як буде комплектуватися, чим буде відрізнятися від інших резервних компонентів, які вже створені, яке місце займатиме серед усіх сил оборони", – сказав радник міністра оборони, журналіст Юрій Бутусов.

Чи виведуть два документи про тероборону в єдиний законопроєкт – нині достеменно не відомо. Про спільні доопрацювання говорили й автори документа від нардепів наприкінці грудня. Однак донині зустрічі творців різних проєктів не відбулася. Та, як повідомив член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп Сергій Рахманін – нині в комітеті розглядають третій альтернативний проєкт закону. Після реєстрації стануть відомі й імена авторів. 

Олена Рибінська, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"У найближчі три місяці ціна на газ має зрости": економіст про обіцянки політиків знизити тарифи
Наступний матеріал
Лікар відмовився допомогти постраждалій у ДТП дитині: дівчинка померла – подробиці трагедії
Loading...
В Україні запровадили День територіальної оборони – коли відзначатимемо

В Україні запровадили День територіальної оборони – коли відзначатимемо

Загони тероборони відточували свою майстерність у межах навчань "Об’єднані зусилля-2020" – відео

Загони тероборони відточували свою майстерність у межах навчань "Об’єднані зусилля-2020" – відео

"Нас ніхто не захищатиме, крім нас": як 250 резервістів та офіцерів запасу тренувалися вести бій

"Нас ніхто не захищатиме, крім нас": як 250 резервістів та офіцерів запасу тренувалися вести бій