Операція "Троя": у 2014 році РФ планувала дестабілізувати ще один регіон України – The Times

Ішлося про стратегію підготовки населення Запорізької області до проросійського заколоту в цьому регіоні

2014 року у Кремля був таємний план "Троя" щодо підготовки проросійського заколоту в Запорізькій області. Про це повідомляє "Голос Америки" із посиланням на статтю британського видання The Times "Операція Троя: російський план поширення хаосу в Україні", пише "Укрінформ".

"Автор статті Том Парфітт з Москви повідомляє про таємний план "Троя", який у листопаді 2014 надіслав до Кремля Олексій Муратов. У плані були чітко зазначені імена ватажків проросійських заворушень, а шпигуни вже діяли на місці подій. Ішлося про стратегію підготовки населення Запорізької області до проросійського заколоту в регіоні, або як подавав це Муратов – "визволення від нацистсько-фашистських окупантів", - пише "Голос Америки".

Зазначається, що ця пропозиція була частиною ширшого плану Кремля з дестабілізації України. Все це увійшло до доповіді, з якою ознайомилося видання The Times. Доповідь базується на витоках інформації з листів електронної пошти впливового радника Володимира Путіна – Владислава Суркова, якого деякі звуть "путінським Распутіним".

За інформацією видання, Олексій Муратов – колишній депутат російської Думи від путінської партії "Єдина Росія". У 2014 році його призначили представником Путіна в донецьких сепаратистів у східній Україні.

Зазначається, що план стосувався маніпуляції громадською думкою перед заколотом у Запоріжжі, який мав на меті вивести регіон з-під влади центрального уряду в Києві. У цьому заколоті мали використовувати існуючу російську шпигунську мережу, яка вже діяла на тій території. Передбачалося нав'язання контакту з місцевою поліцією та СБУ. Згідно з планом операції "Троя", Муратов пропонував вкласти $181000 у поширення проросійського заколоту далі на захід від Донбасу. Документ, ймовірно, був направлений заступнику Суркова.

Як пише видання, у плані йшлося про те, куди мають іти кошти бюджету операції – від $40000 на організацію проросійських протестів у Запоріжжі, $10000 на підтримку мережі агентів у СБУ і Міністерстві внутрішніх справ і до $49000 на купівлю транспортних засобів. План Муратова, за ознаками, ніколи не було втілено в життя, і важко сказати, пише Парфітт, чи Москва розглядала його як серйозну пропозицію.

Як зазначається, російський документ був частиною третього траншу електронної пошти, виявленої мережею українських хакерів у листопаді 2017 року. Два попередні транші були викриті у 2016 році. Їх ретельно вивчав співавтор доповіді Боб Сілі. Кремль назвав здобуту інформацію сфабрикованою, хоча деякі люди, які надіслали Суркову електронні листи, опубліковані хакерами, заявили, що вони непідроблені.

Як повідомляв 5.UA, у 2017 році СБУ запобігла 17 терористичним актам та 8 диверсіям

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Справа Рубана": як відбувалося затримання та що вилучили силовики – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У ВМС уточнили, коли Україна отримає від США патрульні катери "Айленд"
Наступний матеріал
Конкурс розпочато: у поїздах "Укрзалізниці" пасажирам збираються подавати сніданки

Слідчий комітет РФ порушив справу проти Авакова

Військовий експерт сказав, які наслідки для України може мати дозвіл Німеччини на будівництво "Північного потоку-2"

Свято не для всіх: у ГУР розповіли, як ворог використовує "великоднє перемир'я"

Геращенко про обмін заручників: Україна готова передати 20 росіян

Міністр оборони Білорусі заявив, що в 2018 році спільних військових навчань з РФ не буде

В окупованому Криму політв'язень Володимир Балух голодує вже два тижні: що відомо