Людмила Денісова
Людмила Денісова 5 канал

Омбудсменка Денісова просить КСУ скасувати медичну реформу Супрун

  Читайте по-русски
  Уповноважена з прав людини вважає, що неготовність української влади до пандемії COVID-19 – це наслідок медреформи

  Визнати медичну реформу неконституційною просить уповноважена з прав людини Людмила Денісова. Як повідомила у себе на Facebook – спрямувала до Конституційного Суду відповідне подання.

  Йдеться про низку положень щодо надання медичних послуг, а також ліквідації та реорганізації лікарень в умовах реформи сфери охорони здоров'я. Зі слів омбудсменки, частина державних органів та служб були не готовими – "ані організаційно, ані юридично і навіть психологічно" – до пандемії коронавірусу, мовляв складнощів додали законодавчі зміни та медреформа, започаткована у 2017 році. Тоді Міністерство охорони здоров'я очолювала Уляна Супрун.

  "Держава повинна створювати умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування, а наявна мережа державних і комунальних закладів охорони здоров’я не може бути скорочена. Також держава повинна сприяти розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності та забезпечувати санітарно-епідемічне благополуччя громадян" – заявила омбудсменка.

  Денісова каже, що до неї надходять скарги, які свідчать про неконституційність медичної реформи, порушення свобод та обмеження конституційних прав.

  Представниця Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря написала у Facebook, що уповноважена з прав людини оскаржує, зокрема, положення законів медреформи, згідно з якими органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про припинення, реорганізацію чи перепрофілювання закладів охорони здоров'я самостійно з урахуванням плану розвитку госпітального округу. Також йдеться про закони, які є підставою для того, щоб уряд запроваджував карантинні обмеження.

  Питання про відкриття провадження за поданням Денісової – нині має вирішити Конституційний Суд.

  Читайте також: "Важливі інсайди": Супрун пояснила, як Степанов штучно розхитує конфлікти навколо медреформи 

  Попередній матеріал
  COVID-19 в Україні: майже 9 тис. нових інфікувань, понад 2,5 тис. госпіталізацій
  Наступний матеріал
  Конгрес США офіційно затвердив перемогу Байдена на виборах
  Loading...