belvpo.com

Німецький політик: Ситуація в зоні АТО не поліпшується

  Гармс згадала також про гуманітарну ситуацію «в районах, контрольованих найманцями», назвавши її «жахливою»

  Ситуація в окремих районах Донецької та Луганської областей не поліпшується, тому сторони переговорів у нормандському та мінському форматах мають оцінити, чого вдалося і чого не вдалося досягти. Про це заявила в інтерв’ю Радіо Свобода німецький політик Ребекка Гармс, яка є головою фракції «Зелених» у Європейському парламенті.

  "Там (на Донбасі – ред.) тривають серйозні бої із застосуванням важкого озброєння. Багато разів ми були свідками ескалації, особливо у травні. Це викликає серйозну стурбованість, і західні партнери в мінському процесі справді повинні повернути Росію і, звісно, Україну за стіл переговорів. Звіти моніторингової місії ОБСЄ свідчать, що порушення відбуваються переважно з вини найманців-сепаратистів, і це повинно бути одним із питань, які ми маємо обговорити з Москвою", – розповіла вона.

  "На початку (після укладення домовленостей у Мінську – ред.) припинення вогню більш-менш дотримувалося, а потім наставали фази, коли спостерігалося безліч порушень і фіксувалося 8 –10 тисяч обстрілів на тиждень", – додала голова фракції "Зелених" у Європарламенті.

  Крім того, Гармс згадала також про гуманітарну ситуацію «в районах, контрольованих найманцями», назвавши її «жахливою».

  "Є проблеми у людей, що живуть у демілітаризованій зоні, і, гадаю, це дуже важливо, щоб західні партнери, такі як Франція і Німеччина, домагалися того, щоб гуманітарна допомога справді потрапляла на цю територію", – відзначила Гармс.

  У квітні Тристороння контактна група ухвалила чергову заяву, в якій підтримала намір усіх учасників Мінського процесу забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню, який мав настати з 30 квітня 2016 року.

  Попередні аналогічні домовленості були укладені в січні, але тоді бойові дії не припинилися. Обстріли на Донбасі тривають, а сторони звинувачують одна одну в порушенні режиму тиші.

  Попередній матеріал
  За останні 2 роки Україна реалізувала більше реформ, ніж за попередні 23 - майбутній посол США
  Наступний матеріал
  Є рішення щодо люстрації, які я хотів би переглянути - Грицак

  Бойовики обговорюють розгортання 2 російських військових баз в "ДНР" - Тимчук

  СБУ вилучила у районі ‪‎АТО‬ гроші та коштовності на 1,5 млн грн

  Генсек НАТО: Москва відверто порушує акт "НАТО-Росія"

  НАТО: Росія може спробувати використати у Балтії кримський сценарій