Генсек НАТО: Москва відверто порушує акт "НАТО-Росія"

  Столтенберг занепокоєний неповагою РФ до територіальної цілісності інших країн

  Москва не дотримується "Основоположного акту НАТО-Росія", але Альянс не шукає конфронтації з нею. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє "DW".

  "Все, що ми робимо на сході, є відповіддю на поведінку Росії. У цьому не може бути ніяких сумнівів. Ніхто не говорив про таку військову присутність у східній частині альянсу, до того як Росія незаконно анексувала Крим і за допомогою військової сили дестабілізувала ситуацію в Україні", – зазначив Столтенберг.

  Він також додав: "Основоположний акт НАТО-Росія" має на увазі повагу суверенітету і територіальної цілісності всіх держав, а Росія продемонструвала неповагу до територіальної цілісності Грузії й України, а, крім того, останнім часом істотно посилила свою військову присутність".

  За його словами, "ми повинні реагувати на дії Росії, яка втричі збільшила свої військові витрати, починаючи з 2000 року, поводиться агресивно і змінює сформовані європейські кордони за допомогою військової сили".

  Крім того, генсек НАТО звернув увагу на постійні військові маневри Росії, у яких задіяна велика кількість військовослужбовців (часом сягає 100 тисяч осіб), і про агресивну риторику Москви, спрямовану на залякування сусідів.

  Водночас, Столтенберг стверджує, що Альянс продовжуватиме прагнути конструктивнішої співпраці з Москвою в рамках ради НАТО-Росія.

  "Кілька місяців тому ми бачили знищення російського літака Туреччиною. Ми бачили небезпечну поведінку російських літаків над Балтійським морем, де вони надмірно зближувалися з американськими кораблями і літаками. Подібні інциденти небезпечні. Ми хочемо розробити механізми і канали зв'язку для припинення подібних інцидентів", – зазначив глава Альянсу.

  За словами генсека, НАТО не шукає конфронтації з Росією. "Холодна війна вже історія. І ми хочемо, щоб так і залишалося", – зазначив він.

  Нагадаємо, 20 червня генсек НАТО виступив за продовження санкцій проти Росії. Нагадаємо, комітет Постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) планує 21 червня розглянути питання продовження секторальних санкцій проти Росії у зв'язку з її діями в Україні.

  Попередній матеріал
  Українські військові відбили наступ ворожих ДРГ неподалік Авдіївки – штаб АТО
  Наступний матеріал
  Через негоду в Україні знеструмлено понад 200 населених пунктів

  Байден розповів про методи боротьби зі спадком "колишніх радянських республік" та агресією РФ

  НАТО: Росія може спробувати використати у Балтії кримський сценарій

  Політолог: Інструменти для стримування російської агресії знаходяться не в ЄС, а в НАТО

  Генсек НАТО виступив за продовження санкцій проти Росії