Марі Йованович
Газета \"День\"

За останні 2 роки Україна реалізувала більше реформ, ніж за попередні 23 - майбутній посол США

  Водночас, нашій країні "багато чого належить ще зробити"

  Номінант на посаду посла США в Україні Марі Йованович зазначила, що вражена прогресом, який Україна досягла у реалізації реформ за останній час, але зауважила, що "багато чого належить ще зробити". Про це вона заявила під час слухань у комітеті Сенату США з закордонних справ з приводу її майбутнього призначення, передає "Радіо Свобода".

  "Україна зробила більший прогрес у реалізації реформ за останні два роки, ніж це було за перші 23 роки незалежності. І я поділяю особливий оптимізм щодо траєкторії реформ в Україні цього року, враховуючи кілька ключових досягнень з моменту реформування коаліції та уряду у квітні", – зазначила Йованович.

  Крім того, Йовович виділила такі зміни: Україна переважною більшістю схвалила конституційні поправки, спрямовані на зміцнення незалежності судової системи; підвищила тарифи на енергію до 100% від ринкових ставок з випередженням графіка МВФ і замінила генерального прокурора, який втратив довіру громадянського суспільства.

  Водночас, майбутній посол наголосила: "Україна має реалізувати складні зміни". Йдеться про "подальші кроки з викорінення корупції; просування реформи енергетичного сектору; рекапіталізацію та реформування банківської системи; роботу з поліпшення ділового клімату шляхом вирівнювання ігрового поля".

  Серед необхідних Україні реформ Йованович відзначила поліпшення підзвітності та цивільного контролю в оборонній сфері; реформування Генеральної прокуратури й сектора правосуддя; подолаггя пануввання олігархів в українській політиці й бізнесі.

  "Україна також повинна продовжувати дотримуватися умов МВФ і забезпечити, щоб програма (розширеного фінансування) обсягом 17,5 мільярди доларів тривала", - додала Йованович.

  Нагадаємо, 18 травня Президент США Барак Обама висунув Марі Йованович на посаду посла в Україні. Раніше Йованович працювала на посаді помічника держсекретаря і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи.

  Нагадаємо, 16 червня Білий дім анонсував виділення Україні $220 млн на проведення реформ.

  Як повідомлялося раніше, США нададуть Україні 190 мільйонів доларів у вигляді прямої допомоги для впровадження реформ. 

  Попередній матеріал
  Бойовики обговорюють розгортання 2 російських військових баз в "ДНР" - Тимчук
  Наступний матеріал
  Німецький політик: Ситуація в зоні АТО не поліпшується

  ЄС готовий надавати Україні фінансово-технічну допомогу для проведення судової реформи – Петренко

  Білий дім анонсував виділення Україні $220 млн на проведення реформ

  Шимків розповів, як довго може тривати судова реформа в Україні

  На реформування Верховної Ради ЄС та ООН виділять 1,3 млн євро