5 канал

Шимків розповів, як довго може тривати судова реформа в Україні

Перші зміни в рамках судової реформи будуть стосуватися вищих судів

Тепер атестація суддів обов'язкова і всі судді мають пройти переатестацію. Це тривалий процес, але він мусить бути, адже є ситуації, коли українські судді недобре володіють ситуацією. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив заступник глави АПУ Дмитро Шимків. 

"Над реформою правосуддя багато працювали, щоб вона змогла досягнути того рівня, на якому знаходиться. Це важливо. Це конституційні зміни, це імплементаційний закон, багато вводиться: поняття суддівського досьє, питання призначення суддів тощо. І взагалі, вводиться змістовний підхід до того, як судді можуть призначатися. По-перше, це деполітизація, по-друге, рівновіддаленість від усіх гілок влади і далі –доброчесність суддів. Тому що ми всі знаємо, як важливо для нас, а також для іноземних інвесторів захистити свої права. І доброчесність судді є одним із ключових моментів імплементаційного закону. І далі, якщо судді не зможуть довести, звідки у нього доходи і їх сімей – це також важливо…", – заявив Шимків.

За його словами, перші зміни будуть стосуватися вищих судів, а "далі є імплементаційні закони". 

На запитання ведучої, скільки часу може зайняти судова реформа в Україні, Шимків зазначив, що у Польщі вона відбувалася 15 років, у Словаччині – більше 6 років, у Сінгапурі – ще більше.

"Багато змін в антикорупційному плані зайняло багато часу. Навіть у Грузії перші результати були на третій рік. Великий об'єм роботи і фактори, які тиснуть на Україну, – в таких умовах не була жодна держава", – заявив Шимків.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше голова правління ГО "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін в ефірі "5 каналу" заявив, що для судової реформи 5 років – занадто довго

Попередній матеріал
Сенат Франції ухвалив резолюцію з рекомендацією скасувати санкції проти Росії
Наступний матеріал
Поранений під Авдіївкою кіборг Євген Крючко потребує допомоги
Loading...

Сироїд пояснила, чому не голосувала за свій законопроект про судову реформу

На сьогодні відсторонили лише 8 "суддів Майдану" – спостерігач

Парубій підписав закон про зміни до Конституції в частині правосуддя

Судова реформа: попередні підсумки