Представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген
Представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген 5 канал

Німеччина розгромила Росію на засіданні Радбезу ООН

"Я слухав Василя і мав таке враження, що насправді Україна вторглася в Росію, а не Росія вторглася в Україну" – наголосив представник Німеччини Крістоф Хойзген

Російський міф про "внутрішній український конфлікт" і "зелених чоловічків" не відповідає дійсності, оскільки Крим і частину Донбасу захопили і окуповують російські солдати, а Росія намагається приховати правду про це. Таку заяву зробив у ході засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні, скликаного Росією, постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген.

"Я слухав Василя і мав таке враження, що це Україна вторглася в Росію, а не Росія вторглася в Україну", – відреагував політик на висловлювання представника Росії Василя Небензі.

Хойзген нагадав, що окрім річниці Мінських домовленостей, яка стала причиною скликання Радбезу ООН, необхідно пам'ятати і про річницю Будапештського меморандуму. "Був 1994 рік. Україна ще мала тоді ядерну зброю, від якої вона відмовилася в обмін на гарантії територіальної цілісності та суверенітету з боку Росії. І ми бачимо, що відбулося з територіальною цілісністю і суверенітетом України і що це означає для роззброєння в усьому світі і для правил світового порядку", – наголосив дипломат.

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

"Наші російські друзі роками кажуть, і Василь знову це повторив, що в Україні внутрішній конфлікт через зміну уряду. Ми знаємо, що насправді це було російське вторгнення. Російські військові були безпосередньо залучені в окупації Криму, Донецька і Луганська. І в російському документальному фільмі за участю Путіна це чітко сказано", – наголосив Крістоф Хойзген.

І додав: "Крим досі окупований, Донбас досі окупований. І ті "зелені чоловічки" відіграли там роль. Стало зрозуміло, що це були російські солдати, оскільки багато російських солдат було вбито. А в ЗМІ і в соцмережах Росії було багато критики, що з 1 серпня 2014 року в Санкт-Петербурзі було заборонено комітет матерів солдатів, а сама організація була оголошена іноземним агентом. І ми бачимо, що в травні 2015 року президент Путін заборонив указом звіти про смерті представників міноборони в мирні часи. Таким чином ми бачимо, як у Росії до цієї ситуації поставилися і як її виправляли".

Попередній матеріал
На Житомирщині повінь ущент зруйнувала міст – відео
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Loading...

"Шляхи відновлення суверенітету України над Донбасом: стан громадської думки напередодні": круглий стіл – відео

Російсько-терористичні війська обстріляли житловий будинок у Зайцевому

Терористи на сході чекають на прибуття "зелені" з артилерійських вишів РФ – що відомо

Архієпископ Кримський через дії РФ хоче звернутися до міжнародної спільноти з проханням

Ми не дамо Росії витіснити Україну з Причорномор’я, не допустимо окупації Азовського моря – Президент

Україна фактично завершила вихід з СНД – МЗС