Петро Порошенко закликав Верховну Раду негайно провести позачергове засідання і ухвалити звернення до країн-членів ЄС, глав держав та урядів щодо початку передвступних переговорів. Про це він заявив сьогодні, 4 грудня, під час брифінгу. Пʼятий президент наголошує: необхідно продемонструвати єдність українського суспільства, влади і опозиції задля позитивного рішення Європейської Ради.
"Десять днів залишилися до визначної для України події в Брюсселі, до засідання саміту Європейської Ради, де буде прийматися доленосне рішення про відкриття процесу переговорів про вступ щодо України і Молдови. Я вважаю, що сьогодні кожен українець, кожен державник має зробити максимум від нього залежного для того, щоб забезпечити позитивне рішення 14-15 грудня у Брюсселі", – говорить Порошенко.
На його переконання, перемога у війні з росією і членство в Європейському Союзі мають стати для всіх головним мотивуючим фактором. А політична ворожнеча зараз не на часі. До того ж грає проти України.
"На жаль, останніми днями своїми незаконними діями українська влада зірвала поїздки народних депутатів від опозиції для зустрічі з ключовими лідерами, від яких залежить вступ у Євросоюз та надання нам фінансової і збройної допомоги" – зазначив Порошенко.
Порошенко зауважив, що це є категорично несумісним з європейською політичною традицією та вкрай недоречним напередодні засідання Європейської Ради.
"Це грає на руку нашим ворогам, грає на руку скептикам у Європейському Союзі, додає їм додаткову аргументацію і це не може нас залишати осторонь, залишати бездіяльними", – наголошує Порошенко.
Відтак, фракція "Європейська Солідарність" підготувала спеціальну окрему Постанову Верховної Ради та ініціювала скликання позачергового засідання Верховної Ради України. Депутати "Європейської Солідарності" вже зареєстрували проєкт цієї Постанови і наполягають на його ухваленні негайно.

Відомо, що він спрямований на звернення до країн-членів Європейського Союзу, до голів держав та урядів, що весь український народ, весь політикум – і влада, і опозиція, незважаючи на будь-які питання, які виникають усередині країни, звертаються з проханням забезпечити позитивне голосування по відкриттю переговорів про вступ для України 14-15 числа.
"Тут докладно викладені всі наші аргументи, тут є заклик до єдності, єдності наших партнерів, єдності всередині країни і єдності навколо Збройних сил. Ми хочемо скористатися цією можливістю і закликати всіх народних депутатів підписатися і стати співавторами цієї постанови парламенту, підтримати необхідність проведення позачергового голосування і прийняття цього звернення. Це розіб’є будь-які спроби атаки щодо нібито якоїсь дестабілізації, яка перешкоджає ухваленню рішень на підтримку України. Звичайно, що єдність – це дії. І для забезпечення цієї єдності ми маємо діяти", – наголошує Петро Порошенко.
Проєктом Постанови, зокрема, пропонується схвалити Звернення Верховної Ради України до Європейської Ради та держав – членів Європейського Союзу щодо підтримки Рекомендації Європейської Комісії про початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. У ньому, зокрема, парламент України звертається до Європейської Ради та держав – членів Європейського Союзу і закликає:
- підтримати під час засідання Європейської Ради 14-15 грудня 2023 року рекомендацію Європейської Комісії та ухвалити політичне рішення про початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз;
- продовжити стояти пліч-о-пліч з Українським народом у його боротьбі як за власний суверенітет та відновлення територіальної цілісності держави в міжнародно визнаних кордонах, так і за загальноєвропейські цінності, демократію, плюралізм та основоположні людські права і свободи;
- посилювати політичну, безпекову, економічну та фінансову підтримку України, зокрема для подальшого зміцнення стійкості її демократичних інститутів та макрофінансової стабільності та відновлення, що буде пов’язане з продовженням імплементації реформ та антикорупційних заходів відповідно до обраного Україною європейського шляху розвитку;
- продовжувати посилювати санкції проти росії, білорусі та всіх інших країн, через які відбувається обхід санкцій, які повинні включати, зокрема, відключення росії від світової фінансової системи, повне ембарго на найважливіші товари російського експорту, включаючи нафту, газ, у тому числі зріджений газ, вугілля, припинення всіх російських інвестицій у галузі енергетики в Європейському Союзі, включно з атомною енергетикою, заборону російського судноплавства, логістики та доступу до портів на території держав – членів Європейського Союзу, а також запровадження персональних санкцій щодо російських високопосадовців та членів їхніх сімей та арешт і подальшу конфіскацію їхніх активів у державах-членах Європейського Союзу та спрямування цих активів на підтримку України;
- погодити започаткування Фінансового інструменту для України (Ukraine Facility) для забезпечення сталої фінансової допомоги Україні в рамках бюджету Європейського Союзу до 2027 року, що є вагомою інвестицією в мир, безпеку і стабільність не лише України, а й самого Європейського Союзу.
Раніше 5.ua повідомляв, що Орбан планує зірвати початок переговорів про вступ України до ЄС.
Дивіться також: "Україні треба бути єдиною, а не розхитувати човен": Порошенко прокоментував зрив свого відрядження до Польщі і США
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.