П’ятий президент України Петро Порошенко в етері телеканалу "Прямий" заявив, що Україна має інвестувати у власний військово-промисловий комплекс.
Про це пише "Європейська Солідарність".
"Не на кухнях мають збиратися FPV. Цей час уже пройшов. Інвестувати та інтегрувати наших партнерів. Виробляти ракети. Виробляти РЕБ. Виробляти засоби протидії технічної розвідки, як це ми робимо, вже захищаючи майже тисячу кілометрів лінії бойового зіткнення, прикриваючи артилерію, прикриваючи пункти управління", – заявив Порошенко.
Він також повідомив, що в розробку та виробництво комплексів протидії технічним розвідкам "Ай-Петрі СВ", які вже прикривають лінію фронту, держава не вклала жодної копійки. Кількість цих комплексів, у які Порошенко вже інвестував 200 млн грн, наближається до 50.
"Я можу бути з вами відвертим, якщо говорити про державу, то сума грошей саме з державного бюджету для комплексів, які ми поставили, – мається на увазі не субвенції, не волонтерські гроші – становить нуль", – констатував Порошенко.
П’ятий президент зауважив: "Сьогодні артилерійські бригади не виходять без повітряного прикриття, яке забезпечує комплекс протидії засобам технічної розвідки "Ай-Петрі". В чергу до виробника стоять до квітня наступного року. Все розкупили".
"На сьогодні ми дуже щільно займаємося масштабуванням виробництва, уже збільшивши його порівняно з квітнем цього року в 5 разів. Дуже важливо – це величезна репутація. Коли ти зустрічаєшся з командирами бригад будь-яких – танкових, артилерійських, ракетних, десантно-штурмових, морпіхів, військово-морських сил – кожен каже, що вони прийняли рішення про забезпечення "Ай-Петрі", – розповів Порошенко.
Він зазначив: "Ось це означає синергія, коли ми разом – військово-промисловий комплекс, у тому числі заснований на приватній ініціативі, Збройні сили України, науковий потенціал, конструктори, програмісти, інженери, фінансисти, логісти, юристи – здатні запропонувати такий проєкт. До речі, тут я можу похвалити і Мінстратегпром, який своєчасно відреагував і допоміг побудувати структуру, яка дала змогу масштабувати і позиції керівництва Збройних сил, і Генерального штабу, і багато інших".
"Партнери були готові інвестувати свої публічні фінанси в українських виробників зброї і постачати вироблену зброю для Збройних сил України. Більше того, не тільки гроші давати, а ще й інтегруватися, давати технології, давати фахівців, давати унікальні розробки для того, щоб їхні розробки були випробувані на лінії фронту, передавати снаряди, гранати, безпілотники, РЕБ, засоби протидії технічної розвідки і все необхідне для нашої армії", – додав очільник "Євросолідарності".
Він також зауважив: "Чому цього немає? Чому ми ходимо і просимо "Атакамси", маючи ракети "Нептун", які були поставлені на озброєння під час моєї каденції, які так само б’ють на 300 кілометрів, а свою ефективність довели неодноразово, знищуючи кораблі російського Чорноморського флоту і берегові споруди, включно з нафтобазами? А ми зараз уже маємо "Паляницю" на 500 кілометрів. Чому ми питаємо дозволу, щоб нам хтось дозволив бити по росії?".
"Ми маємо своє озброєння і наші партнери готові давати фінансування. Ми маємо нарешті перевести економіку на військові рейки. І тоді буде чітко видно пріоритети держави. Ми фінансуємо не прокурорів і марафони, а армію. Ми будуємо не дороги корупційні, а фортифікаційні споруди. Хочу наголосити – альтернативи цьому немає. Якщо ви не захистите армію, яка захищає вас, України не буде", – застеріг пʼятий президент.
Нагадаємо, один з підрозділів Сил безпілотних систем – щойно сформованого роду військ ЗСУ, якому не вистачає багатьох необхідних речей, – отримав від Петра Порошенка паливозаправник, пересувну майстерню, вантажівку і генератори.
Дивіться також:
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій