Федеріка Могеріні
Федеріка Могеріні haaretz.com

"Не бачу втоми в ЄС": Могеріні про Україну та питання Донбасу

Європейський Союз також не втомився від роботи щодо імплементації Мінських угод, зауважила віце-президент Європейської комісії

Віце-президент Європейської комісії – високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні наголосила, що в Європейському Союзі не існує втоми від України та від питання Донбасу. Про таке вона заявила на спільній прес-конференції з Президентом України Петром Порошенком.

"Не бачу втоми в ЄС. Вважаю, що одностайне рішення ЄС продовжити санкції, а також рішення щодо фінансової допомоги підтверджують це. Тим паче, що ми бачимо результати. І цих результатів вимагають люди", – сказала вона.

З її слів, ЄС бачить в українцях, особливо молодих, нестримне бажання реформ та змін.

"Це є двигуном інституційної роботи. Ми тут, щоб допомогти, поділитися досвідом. Ми вважаємо, що це інвестиція в наш спільний європейський континент", – зазначила віце-президент Європейської комісії.

"Ми також не втомилися від роботи щодо імплементації Мінських угод. Очевидно, є певна фрустрація через відсутність прогресу, але ми налаштовані робити ще більше", – додала вона.

За її словами, також продовжується обговорення питання миротворчої місії ООН на Донбасі для забезпечення максимальної ефективності кожного кроку з виконання Мінських домовленостей.

Своєю чергою Петро Порошенко зазначив, що домовлено про підвищення гуманітарної допомоги для переміщених осіб та консультативної допомоги в різних секторах, зокрема енергоефективності та боротьби з корупцією.

"Це відносно того, наскільки високо залишається Україна серед пріоритетів Європейського Союзу. Ми дуже раді, що такий рівень солідарності з Україною існує, така єдність стосовно безпеки України. Бо йдеться і про безпеку Євросоюзу", – наголосив глава держави.

Нагадаємо, раніше віце-президент Європейської комісії Федеріка Могеріні заявила, що Європейський Союз і надалі підтримуватиме Україну на шляху реформ, а також у питаннях відновлення територіальної цілісності держави.

Дивіться також фотогалерею за темою:

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Патріотичний флешмоб: у центрі Львова двотисячний натовп виконав Гімн України
Наступний матеріал
"Мене винесло на пасажирське, я вже нічого не могла зробити": що розповіла Зайцева на суді

"Ми оцінили прогрес": ЄС і надалі підтримуватиме Україну - Могеріні

Податкова амністія та "нульові" декларації: як пропонують полегшити життя бізнесу в Україні

Зустріч Порошенка з представниками бізнесу – відео

Зустріч Володимира Гройсмана з Федерікою Могеріні – відео

Могеріні у Києві збирається запустити антифейкову кампанію з євроінтеграції – подробиці

ЄБРР виділив Україні 25,9 млн євро на сонячні електростанції – Порошенко