Наталія Корчак
Наталія Корчак 5 канал

НАЗК знайшло порушення у фінансових звітах 5 політичних партій – Корчак

  На фінансування шести парламентських партій з держбюджету виділили понад 100 млн грн

  Національне агентство з питань запобігання корупції знайшло неправдиві відомості у фінансових звітах ще п'ятьох політичних партій. Про це повідомила глава НАЗК Наталія Корчак в інтерв'ю газеті "Юридичний вісник України".

  "На сьогодні за матеріалами НАЗК відкрито вісім кримінальних справ і направлено в Нацполіцію матеріали по п'ятьом політичним партіям. Справи відкриті на підставі виявлених недостовірних відомостей під час аналізу фінансових звітів: стаття 159-1 (надання завідомо недостовірних відомостей у фінансовому звіті партії) Кримінального кодексу", – зазначила Корчак.

  Наразі невідомо, про які саме партії йдеться. Утім, у НАЗК кажуть, що перші результати роботи вже є.

  "До результатів нашої роботи з честю можу додати формування нової судової практики стосовно конфлікту інтересів та політичної корупції, перші кримінальні провадження по політичних партіях, перші постанови судів про притягнення до відповідальності за приписами й протоколами Нацагентства, рішення щодо конфіскації партійних коштів. Я вже не говорю про тисячі проаналізованих висновків звітів політичних партій про майно, сотні перевірок і роз'яснень щодо наявності (відсутності) реального конфлікту інтересів, щодо додержання антикорупційного законодавства держорганами, органами влади та місцевого самоврядування, юридичними особами, їх посадовими й службовими особами, опрацьованих антикорупційних програм, проведених спецперевірок е‑декларацій", – підкреслила чільниця Агентства. 

  Як пояснила Корчак, для перевірки звітів політичних партій необхідні форма звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, форма заяви до платіжного документа на здійснення грошового внеску на підтримку партії, положення про порядок подання звітів тощо.

  Зауважимо, що на фінансування шести парламентських партій з держбюджету виділили понад 100 мільйонів гривень.

  Нагадаємо також, що у квітні повідомлялося, що НАЗК знайшла порушення у фінансуванні двох політичних партій. Зокрема, були знайдені порушення в документації партій "Самопоміч" та ВО "Батьківщина". 

  Попередній матеріал
  Посол Британії: "Безпека України - це безпека Європи, і наша безпека"
  Наступний матеріал
  Одіозну екс-чільницю Слов'янська Штепу лишили під вартою ще на 2 місяці
  Loading...