НАЗК
НАЗК 5 канал

НАЗК конфіскує в однієї з партій півмільйона та екстрено перевіряє "Батьківщину"

Суд постановив конфіскувати майжу півмільйона гривень в "УКРОП" за порушення закону про фінансування політичних організацій

Національне агентство з питань запобігання корупції проводить позапланову перевірку партії "Батьківщина". Ця перевірка стосується внесків на користь партії, про які йшлося у звітах, передає "5 канал".

Зазначимо, що особи, вказані у документах, вже заявили, що грошової допомоги не надавали. Йдеться про десятьох осіб і про внески від кожного у межах 8-9 тисяч гривень.

Крім того, у НАЗК повідомили, що вперше конфіскують кошти у політичної партії. Зокрема, відомство планує забрати майже 500 тисяч гривень в "Українського об'єднання патріотів" ("УКРОП"). Партію покарають за те, що її представники отримували кошти через партійну касу, а не за допомогою банківських операцій. Це є порушенням закону про фінансування політичних організацій.

"Постановою Печерського суду Києва голову секретаріату політичної партії ("УКРОП") було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення та накладено штраф у сумі 1700 гривень з конфіскацією суми внесків на підтримку політичної партії в розмірі 468 тисяч 946 гривень", – розповіла голова НАЗК Наталія Корчак.

В "УКРОПі" уже відповіли на такі дії НАЗК, зокрема назвали це тиском на непарламентські партії і заявили, що оскаржать рішення про конфіскацію.

Нагадаємо, в січні голова НАЗК розповіла, які українські партії було викрито на махінаціях із фінансовими звітами. А от в Комітеті виборців України КВУ дізнались, на що політичні партії витрачають половину держфінансування.

Попередній матеріал
На Львівщині легковик вилетів на зустрічну смугу та протаранив туристичний автобус
Наступний матеріал
Засідання Нацради реформ: "Освіта, безпека та благополуччя дітей як пріоритет розвитку країни" - відео
Loading...

Корчак: Відкрито 6 кримінальних проваджень проти керівників політичних партій за ініціативи НАЗК

У КВУ розповіли, на що політичні партії витрачають половину держфінансування

Голова НАЗК розповіла, які українські партії було викрито на махінаціях із фінансовими звітами