Укрінформ

Корчак: Відкрито 6 кримінальних проваджень проти керівників політичних партій за ініціативи НАЗК

  Керівники низки політичних партій внесли недостовірні відомості у звіти партії про майно, доходи та витрати

  Поліція Києва відкрила шість кримінальних проваджень щодо керівників політичних партій через внесення неправдивих відомостей у звіти їхніх політичних сил. Про це повідомила голова НАЗК Наталія Корчак.

  "Стало відомо, що ГУ Нацполіції у м. Києві відкрито 6 кримінальних проваджень щодо неправомірних дій керівників політичних партій за матеріалами звернень НАЗК", – написала Корчак на сторінці у Facebook.

  Як стало відомо, провадження відкрито щодо керівників політичних партій "Самоврядна Українська Держава", "Зелені", "Власна Сила", "Партія Вільних Демократів", "Політичне Об’єднання "Пряма Дія" та "Комуністична партія України" на основі виявлення недостовірних відомостей в ході аналізу звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за ІІІ квартал минулого року.

  Зазначимо, що такі дії підпадають під статтю 159-1 Кримінального кодексу України, частина 1 - подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або у фінансовому звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду партії, місцевої організації партії, кандидата на виборах.

  Нагадаємо, 13 січня ГПУ ініціювала позапланові перевірки е-декларацій 29 нардепів.

  Як повідомляв 5.UA, станом на 12 січня 2017 року детективи НАБУ зареєстрували 22 кримінальних провадження за результатами перевірки е-декларацій. Вони стосуються 21 особи: 6 народних депутатів, 11 суддів, 2 голів районних державних адміністрацій, 1 заступника обласної ради, 1 керівника центрального органу виконавчої влади.

  Попередній матеріал
  Російські літаки чотири рази за день провокували пілотів НАТО
  Наступний матеріал
  5 причин, чому заощаджувати на покупках краще з прайс-агрегаторами

  НАЗК затвердив новий порядок перевірки е-декларацій

  Експерт пояснив, чому особи, які невчасно подали е-декларації, досі не приведені до відповідальності

  ГПУ ініціює позапланові перевірки е-декларацій 29 нардепів