Е-декларації
Е-декларації twitter.com

Апеляційний суд відмовив НАБУ в доступі до реєстру е-декларацій СБУ – Центр протидії корупції

Центр протидії корупції вимагає скасування рішення СБУ по засекреченню е-декларацій

НАЗК дозволило засекретити е-декларації співробітників Служби безпеки України. Про це в ефірі "5 каналу" в ході "Інформаційного дня" заявила юрист Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

"Хотілося б нагадати що сталося з деклараціями Служби безпеки України: Служба безпеки вигадала, що всі її співробітники будуть подавати декларації не в загальнодоступний реєстр, а в якийсь "таємний" реєстр, доступ до якого може мати тільки СБУ. Агентство з питань запобігання корупції дозволило СБУ це зробити, це є незаконним, тому що закон про запобігання корупції та закон про декларування не передбачає, що якісь декларації можуть бути сховані і закриті від публічного доступу. Ми наразі знаходимось в судовому позиві з Службою безпеки України і вимагаємо скасування рішення СБУ по засекреченню декларацій. А також ми хочемо зобов'язати Службу безпеки подавати декларації так, як це вимагає закон - у відкритий реєстр", - зазначила вона.

"Щоправда шанси на те, що ми зможемо переконати суддів у тому, що люди повинні бачити декларації працівників СБУ дуже маленькі, тому що Антикорупційне бюро має кримінальне впровадження проти одного з посадовців – пана Бриля, губернатора Запорізької області, який не подавав до певного моменту свою електронну декларацію, мотивуючи це тим, що він співробітник СБУ", - додала Красносільська.

Вона зауважила, що в цій ситуації Апеляційний суд відмовив НАБУ в доступі до реєстру е-декларацій СБУ.

"Національне антикорупційне бюро почало по ньому кримінальне впровадження. І спочатку Солом'янський суд дозволив НАБУ мати доступ до цього СБУшного реєстру декларацій, але Апеляційний суд сказав "ні". Відповідно навіть спеціально створений орган для розслідування корупційних злочинів – це орган, під підслідність якого підпадає в тому числі корупційні злочини працівників служби безпеки – суд відмовив цьому органу в доступі до реєстру, який безпосередньо необхідний для виконання повноважень НАБУ. На цьому фоні нам здається, що і наші шанси домогтися оприлюднення декларацій співробітників СБ не великі. Це цинічно і , звичайно, НАЗК несе за це частину відповідальності, бо вони дозволили СБУ це зробити, не вимагаючи від них виконати вимоги закону", - зазначила юрист.

Як повідомляв 5.UA, в ЄС закликали НАЗК пришвидшити перевірку е-декларацій.

Попередній матеріал
Інженери зробили пристрій, що заряджає смартфон через гарячу воду та лід 
Наступний матеріал
Запровадження візового режиму з Росією потягне питання про Білорусь – Геращенко
Loading...

В ЄС закликають НАЗК пришвидшити перевірку е-декларацій

Експерт розповів, коли НАЗК має завершити перевірку е-декларацій топ-посадовців

"Хотіли підірвати стратегічний об'єкт": на Житомирщині СБУ затримала учасників злочинної банди

СБУ повідомила про підозру "верхівці" компанії-розробника програм – "зливали" дані спецслужбам РФ

На Донбасі викрили агентурну мережу спецслужб РФ

На Донеччині затримали керівника підрозділу ДМС, який незаконно переоформляв паспорти