Будівля СБУ
Будівля СБУ АиФ

Центр протидії корупції подав до суду на СБУ через засекречення е-декларацій

  Ще до запуску системи керівництво СБУ віднесло до державної таємниці інформацію з електронних декларацій

  Центр протидії корупції (ЦПК) подав позов до Київського окружного адмінсуду на Службу безпеки України за неоприлюднення е-декларацій керівників відомства. Про це повідомили керівник організації Віталій Шабунін і юрист Олена Щербан, передає "Укрінформ".

  Як стало відомо, у ЦПК в такий спосіб намагаються змусити СБУ розсекретити інформацію з декларацій посадовців, а також відомості про зміну майнового стану керівництва. Крім того, активісти вимагають визнати незаконним створення у СБУ власної системи обробки та зберігання відповідної інформації.

  "Антикорупційна організація Центр протидії корупції подала до суду на Службу безпеки через засекречення інформації декларацій співробітників відомства. Визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій державною таємницею, подача декларацій не до НАЗК, а у власну закриту систему, доступ до якої мають тільки в Службі, активісти вважають незаконними", – підкреслила Щербан.

  Також повідомляється, що автори позову хочуть домогтися визнання незаконною бездіяльність керівництва НАЗК, яке не розробило порядок подання декларацій для працівників спецслужби.

  За даними ЦПК, ще до запуску електронного декларування керівництво СБУ віднесло до державної таємниці інформацію з декларацій працівників відомства. На частину цієї інформації накладено гриф "цілком таємно", а на частину - "таємно".

  "Одна історія з деклараціями працівників контрозвідки СБУ, але немає жодного виправдання для керівництва СБУ, чому їхніх декларацій немає в системі електронних декларацій. Немає ніякого логічного пояснення, чому керівництво СБУ, порушуючи закон, ховає свої статки", – наголосив Шабунін.

  Як повідомляв 5.UA, Кабінет міністрів вирішив створити робочу групу, яка займеться моніторингом системи е-декларування. 

  Зазначимо, що НАБУ розслідує вже понад 30 справ через е-декларації.

  Попередній матеріал
  Печерський суд зняв арешт із 312,5 млн грн сина екс-президента Януковича – ЗМІ
  Наступний матеріал
  МАУ відкриває рейс до Будапешта
  Loading...
  НАЗК перевірить е-декларації Порошенка, Гройсмана та членів Кабміну

  НАЗК перевірить е-декларації Порошенка, Гройсмана та членів Кабміну

  Матіос вніс у е-декларацію подарунок від дружини вартістю майже 700 тисяч грн

  Матіос вніс у е-декларацію подарунок від дружини вартістю майже 700 тисяч грн

  НАЗК отримало зареєстрований порядок перевірки е-декларацій

  НАЗК отримало зареєстрований порядок перевірки е-декларацій