Більшість українців вважає, що у діяльності Кабінету Міністрів нічого не змінилося, попри нові призначення. Про це свідчать дані опитування "Ставлення українців до змін в Уряді та до створення Уряду національної єдності", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
"Нещодавно в Уряді України відбулися зміни і ми респондентам поставили запитання, яких змін вони очікують – діяльність Уряду покращиться, погіршиться чи нічого не зміниться. Як можна бачити на графіку нижче, переважна більшість українців – 74% – вважають, що у діяльності уряду нічого не зміниться після нещодавніх змін. Очікують на покращення діяльності – 12%, на погіршення діяльності – 6%", мовиться у повідомленні КМІС.

Також зазначається, що більшість людей в усіх регіонах України вважають, що в діяльності уряду нічого не зміниться.

Серед тих, хто довіряє Зеленському, більшість (64%) вважає, що після цих змін нічого не зміниться в діяльності уряду. З іншого боку, серед тих, хто йому довіряє, значна частина (19%) однозначно очікує покращення ситуації.
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Водночас серед тих, хто не довіряє Зеленському, 88% вважають, що в діяльності уряду нічого не зміниться, і лише 7% вважають, що діяльність погіршиться.

Також у респондентів запитали, як вони ставляться до створення уряду національної єдності.
"У нашому опитуванні ми сформулювали його таким чином, чи підтримують українці широку коаліцію парламентських і позапарламентських патріотичних сил. Як можна бачити на графіку нижче, 50% українців позитивно ставляться до ініціативи зі створення уряду національної єдності як широкого об’єднання всіх патріотичних сил у парламенті і поза ним. Негативно ставляться – лише 13%, а 33% мають нейтральне ставлення", – повідомили у КМІС.

Як видно із графіка нижче, ситуація майже однакова в усіх регіонах України: близько половини населення (46-53% залежно від регіону) підтримують ініціативу створення Уряду національної єдності.

Відповідно до результатів опитування, і серед тих, хто довіряє Зеленському, і серед тих, хто йому не довіряє, близько половини прихильно ставляться до ідеї створення уряду національної єдності.

Антон Грушецький, генеральний директор КМІС, додав, що після повномасштабного вторгнення ставлення до української влади значно покращилося, але потім суспільні оцінки почали погіршуватися. Так, у травні 2024 року лише 14% українців оцінили роботу уряду за минулий рік на "добре" (ще 34% оцінили її "ні добре, ні погано", а 50% – "погано").
Всеукраїнське опитування громадської думки проводилося упродовж 20-27 вересня 2024 року на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій "Форум". Методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) було опитано 1001 респондента.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.
Раніше також були оприлюднені результати опитування, які показали, що рівень довіри до президента Володимира Зеленського та його партії продовжує знижуватися.
Читайте також: Більшість українців вважає, що за президента Зеленського погіршився стан демократії та економіка – КМІС
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій