Полонений моряк
Полонений моряк Скріншот відео

Наші моряки мають повернутися в Україну без жодних умов і без жодного обміну – Зеркаль

Читайте по-русски
Раніше російські ЗМІ поширили інформацію про те, що українських моряків, а також інших бранців Кремля можуть обміняти до кінця серпня 2019 року

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль прокоментувала повідомлення в російських ЗМІ про те, що до кінця цього місяця в Україну можуть повернутися українські моряки та українські політв'язні.

Мова про Балуха, Карпюка, Кольченка і Гриба. За останньою інформацією, ще трьох українців, ймовірно, перевели в Лефортовське СІЗО до моряків – а саме Романа Сущенка, Євгена Панова і Олексія Сизоновича. Московське СІЗО "Лефортово" прийняло посилки для цих трьох політв'язнів. Про таке повідомила російська правозахисниця Вікторія Івлєва в Facebook.

Зеркаль спрогнозувала, це буде повернення чи обмін: "Мені, здається, що основне – це повернення. Ми боролися за це повернення багато місяців, і будь-яка новина з цього приводу дуже вітається. Що стосується механізму, то будь-який механізм є для нас прийнятним, окрім одного – надання державних гарантій щодо наших моряків, які незаконно тримаються в Москві і над якими відбувається незаконне судилище. Тому для нас дуже важлива ця новина. Тільки шкода, що невідомі джерела. Тому тут 50 на 50. Але будемо сподіватися, що все ж таки всі розмови на вищому рівні, які стосуються українських політв'язнів та українських моряків, вони приведуть до того, що вони нарешті повернуться додому". 

Дипломат також наголосила, що український моряків РФ має повернути в Україну взагалі без жодних умов. 

"Рішення про звільнення моряків мало бути виконано одразу після того, як воно з'явилося і до 25 червня. І до 25 червня росіяни мали повідомити Трибунал про його виконання. Дійсно, воно є невиконаним, про що ми поінформували трибунал, і наші моряки мають повернутися без жодних умов і без жодного обміну", – наголосила Зеркаль. 

Додамо, сьогодні раніше Зеркаль говорила, що після зустрічі у Франції з президентом Еммануелем Макроном від президента РФ Владіміра Путіна очікують подальших кроків зі звільнення політв'язнів. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше російське видання "Коммерсант" із посиланням на власні джерела повідомило, що українських моряків, а також інших бранців Кремля – можуть обміняти до кінця серпня. 

Попередній матеріал
Перспективи "євроблях": штрафи відтермінують на три місяці та розроблять нові правила розмитнення
Наступний матеріал
У "Лефортово" підтвердили, що до них перевели 5 українських в'язнів із "списку Сенцова"
Loading...