Авто з іноземною реєстрацією
Авто з іноземною реєстрацією mukachevo.net

Перспективи "євроблях": штрафи відтермінують на три місяці та розроблять нові правила розмитнення

  Читайте по-русски
  Санкції, які мали набути чинності з 22 серпня, відтерміновано

  Водії нерозмитнених автомобілів на іноземній реєстрації звільняються від штрафних санкцій ще на три місяці, тоді як раніше відповідні санкції мали набути чинності з 22 серпня. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на своїй сторінці в мережі Facebook за підсумками наради в міністерстві, присвяченої вирішенню питання розмитнення автомобілів на єврономерах.

  "Із 22 серпня настає адміністративна відповідальність водіїв і власників автомобілів на іноземній реєстрації за їх використання з порушенням митного режиму. Президент України ініціював відтермінування введення штрафних санкцій на три місяці, і вже найближчим часом цей невідкладний законопроект буде схвалено", – написав Лавренюк.

  Він додав, що цей законопроект знайшов підтримку в усіх зацікавлених органів виконавчої влади й громадськості.

  Також Лавренюк наголосив, що за результатами наради за участю заступника голови Офісу президента Руслана Рябошапки, голови Митної служби Максима Нефьодова і народного депутата від партії "Слуга народу" Владислава Криклія, було ухвалено рішення створити робочу групу, яка за час відтермінування штрафів розробить новий законопроект, покликаний врегулювати порядок і чіткі й прозорі правила розмитнення автомобілів на єврономерах. Робочу групу очолить Криклій.

  Також Лавренюк охарактеризував алгоритм розв'язання питання "євроблях". 

  "Алгоритм такий: 1) відтермінування, 2) новий закон з чіткими і прозорими правилами розмитнення (можливо навіть фіксовані ставки для вживаних авто) і після цього жодних поблажок", – додав заступник міністра інфраструктури.

  У той же час ДФС на своїй сторінці у Facebook нагадала, які нові штрафні санкції мали запровадитис з 22 серпня 2019 року за порушення при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення і транзиту. 

  За правилами, які мали набути чинності, в разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачався штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування ТЗ розмір штрафу мав сягати 170 тис. грн або конфіскація таких авто.

  Нагадаємо, законопроєкт щодо нового порядку розмитнення авто надійшов у парламент 17 липня, і президент визначив його як невідкладний. Але прийняти його зможе лише новий склад ВР.

  Попередній матеріал
  Скільки відсотків українців готові сьогодні підтримати незалежність держави – опитування
  Наступний матеріал
  Наші моряки мають повернутися в Україну без жодних умов і без жодного обміну – Зеркаль
  Loading...