Протест депутатів у ВР
Протест депутатів у ВР 5.ua

"Протест депутатів" у ВР: Чи відповість Нацкомісія за введення абонплати за газ

Наразі від НКРЕКП вимагають виробити формулу, як розділити ціну на газ та користування мережами

Запровадження абонентської плати за газ відклали щонайменше на три місяці. Остаточне рішення щодо цього комісія ухвалить 10 квітня. Проти такої абонплати виступають споживачі газу, Президент, прем'єр і народні депутати. Щоправда, народні обранці вимагають не призупинити, а повністю скасувати новацію, і, водночас, відправити у відставку голову НКРЕКП.

У зв'язку з таким рішенням нардепи викликають на килим до парламенту керівників Фонду держмайна, Антимонопольного комітету, Національного агентства із запобігання корупції, але найбільше тут хочуть бачити голову Національної комісії з регулювання енергетики – Дмитра Вовка. Заради цього від самого ранку певні нардепи навіть заблокували трибуну і причепили банер. Хоча блокують лише радикали, їхні вимоги підтримують й інші фракції.

"Фракція "Народного фронту" виступає за категоричне скасування абонплати за газ. Це податок Фірташу та Льовочкіну – колишньому керівнику адміністрації Януковича з кожної громади і сім'ї. Понад 100 гривень будуть платити туди", – наголошує голова фракції "Народного фронту" Максим Бурбак.

"Вони хочуть, щоб кожна людина, незалежно від того, скільки вона споживає газу, сплачувала фіксовану суму щомісяця. Це скандал", – зазначає своєю чергою голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

У "Самопомочі" вимагають "негайної демонстративної відміни ганебного олігархічного рішення щодо введення абонплати".

"Це шахрайство  і олігархічна наглість, яка переходить межі", – відзначає Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч".

Керівник фракції "Блок Петра Порошенка" заспокоює і каже, що рішення не скасують, але відкладуть.

"Чітка позиція "Блоку Петра Порошенка", що жодного підвищення цін для населення немає бути. Сьогодні вранці вже з'явилося офіційне повідомлення від незалежного регулятора про те, що вони призупиняють своє рішення", – повідомив голова фракції Артур Герасимов.

Понад 200 депутатів підтримують пропозицію спікера викликати Дмитра Вовка до Верховної Ради. Як пояснював рішення НКРЕКП її чільник та чи дійшли згоди народні обранці з Вовком – дивіться у сюжеті:

Додамо також, що в уряді від Нацкомісії вимагають виробити формулу, як розділити ціну на газ та користування мережами. Водночас, гранична сума не може бути більшою нинішньої ціни на блакитне паливо.

Наталія Жижко, Ксенія Дворнікова, Юрій Усік, Ян Доброносов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Це адекватна реакція": Гройсман привітав рішення НКРЕКП про призупинку введення абонплати за газ
Наступний матеріал
Простріляний наскрізь Ford та військове спорядження: До музею передали речі загиблого Героя України
Loading...

"Це адекватна реакція": Гройсман привітав рішення НКРЕКП про призупинку введення абонплати за газ

Введення абонплати за газ відкладуть щонайменше на три місяці – НКРЕКП

Гройсман: сума абонплати і ціни за газ не повинна перевищувати 6879 грн