НКРЕКП
НКРЕКП http://profspilka.kiev.ua/

"Газова епопея": у Нацкомісії роз'яснили скандальне рішення щодо абонплати за газ

У НКРЕКП наголошують, що відповідні зміни готувалися упродовж двох років і були добре відомі представникам влади

Рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), про виділення з тарифу на газ вартості його доставки, так званої "абонплати", буде призупинено щонайменше на три місяці. Про це повідомив глава НКРЕКП Дмитро Вовк на брифінгу в Києві, передає "5 канал".

За його словами, ціна на газ для населення має два складники. Так, 87% - безпосередньо ціна блакитного палива, за яку відповідає уряд, і ще 13% - ціна транспортування газу до споживачів, яку регулює Нацкомісія.

У НКРЕКП пояснили, що у вартість "абонплати" включений ПДВ, вартість транспортування магістральними мережами (40 тис. кілометрів Україною), а також вартість транспортування розподільними мережами (270 тисяч кілометрів).

Крім того, у Нацкомісії запевняють, що для простих українців на першому етапі підвищення цін очікувати не варто, а жодних "ноу-хау" до опалювального сезону не з'явиться.

"Для 15 мільйонів чоловік це рішення призводило до зменшення загального рахунку (за газ), для 30% - ті, що користуються тільки газовими плитами і мають централізоване опалення, - з урахуванням додаткових рішень Комісії по зменшенню вартості опалення, сукупний рахунок також не має збільшуватися", - розповів Вовк. 

У Нацкомісії також зазначили, що введення відповідної системи (з окремою платою за газ та його доставки) – це європейська практика. Крім того, "подвійні" платіжки за газ передбачені Законом України "Про ринок природного газу", а також цей пункт міститься у Меморандумі України з МВФ. 

За словами Дмитра Вовка, відповідне рішення готувалося упродовж двох років і не було новинкою для парламентаріїв та представників влади. Його було погоджено з Антимонопольним комітетом і зареєстровано у Мін'юсті.

Як повідомляв 5.UA, раніше Президент Петро Порошенко заявив про необхідність призупинити рішення стосовно абонплати на газ.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні діє постанова НКРЕКП, яка ввела плату для споживачів за підключення до газової мережі.

Попередній матеріал
Голова НКРЕКП заспокоїв споживачів газу
Наступний матеріал
Зенітні комплекси та артилерійські гармати: чим дивували одеситів кораблі ВМС Туреччини
Loading...

Введення абонплати за газ відкладуть щонайменше на три місяці – НКРЕКП

Голова НКРЕКП заспокоїв споживачів газу

Гройсман: сума абонплати і ціни за газ не повинна перевищувати 6879 грн