Ціна на газ
Ціна на газ forum.domik.ua

"Це адекватна реакція": Гройсман привітав рішення НКРЕКП про призупинку введення абонплати за газ

Абонентна плата за газ була введена з 1 квітня

Гройсман привітав рішення НКРЕКП про призупинення введення абонплати за газ, яке мало розповсюджуватися на різні категорії споживачів. Спілкуючись з журналістами в Києві, він підкреслив, що будь-яке роз'єднання платежів не має підвищувати кінцеві рахунки для українців, повідомляє прес-служба уряду.

"Те, що рішення [про введення абонплати] було припинене, це адекватна реакція на наше звернення. У майбутньому треба прораховувати наслідки таких рішень", – наголосив Гройсман.

Він нагадав, що абонентна плата за газ була введена з 1 квітня рішенням НКРЕКП на вимогу законодавства про ринок газу та Кодексу транспортних мереж. Разом з тим, за підрахунками Кабінету міністрів, таке рішення спричинило зростання платежів за газ у середньому в 1,3-3 рази залежно від категорії споживачів.

"Я провів усі розрахунки... При відокремленні плати ми побачили зростання середнього чеку для людини, яка живе в багатоповерховому будинку. Я цього не зрозумів. Зрозуміло, що є ціна газу, є ціна його транспортування. І те, і інше коштує певну суму грошей. Але у нас є гранична ціна на газ – 6879 грн [за тисячу кубометрів]. Це ринкова ціна. Якщо НКРЕКП робить відокремлення і вводить абонентну плату, при якій ціна газу зростає, це неприпустимо. Будь ласка, всередині цих 6879 грн відокремлюйте – що коштує транспортування, що коштує сам газ. Але ні в якому разі не може бути, що два плюс два дорівнює вісім", – сказав Гройсман.

Як повідомляв 5.UA, введення абонплати за газ відкладуть щонайменше на три місяці

Попередній матеріал
Скандал у столичній підземці: Незрячого з собакою-поводирем не пустили до метро
Наступний матеріал
"Протест депутатів" у ВР: Чи відповість Нацкомісія за введення абонплати за газ
Loading...