Артем Ситник
Артем Ситник 5 канал

НАБУ в центрі уваги: підсумки засідання ТСК у справі розкрадання в "Укроборонпромі"

Читайте по-русски
У САП залишилися запитання до Артема Ситника щодо обшуків, які провели вже після виходу перших серій програми "Наші гроші" щодо ймовірних розкрадань

Із суперечками між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та НАБУ відбулося позачергове засідання тимчасової слідчої комісії ВР. Говорили про розкрадання у Збройних силах. Правоохоронці разом з народними депутатами та представниками "Укроборонпрому" досліджували ймовірні факти розкрадань, оприлюднених журналістами програми "Наші гроші".

Правоохоронці сперечалися, хто саме має розглядати цю справу.

В ГПУ вже заявили, що листування, яке оприлюднили журналісти, вивчали ще до виходу в ефір програми. Торік Державна фіскальна служба досліджувала ці дані на предмет зловживань щодо незаконного збагачення чи несплати податків.

Проте, займатися розслідуваннями в оборонній сфері має саме НАБУ та САП. У НАБУ ж заявили, що вони з 2016 року розслідували зловживання в оборонній сфері. Йдеться й про компанію "Оптимумспецдеталь". Фактів непричетності своїх підлеглих до того, що відбувалося в оборонних махінаціях, директор НАБУ не навів. А ось деякі епізоди, оприлюднені журналістами, для них нові і наразі їх перевірятимуть у рамках відкритих кримінальних справах.

"Інформацію у справі, яка зареєстрована по 2-й серії розслідування, ми почерпнули з сюжету. Зараз ми зареєстрували провадження і детективи працюють у цьому напрямі", – прокоментував Артем Ситник, додавши, що відомство підтримує пропозицію комітету Ради провести міжнародний аудит в "Укроборонпромі".

У САП залишилися питання до Артема Ситника щодо обшуків, які провели вже після виходу перших серій програми "Наші гроші" щодо ймовірних розкрадань в оборонній сфері. Керівник прокуратури звинуватив директора НАБУ в тому, що він фактично з 2016 року не передавав у САП матеріали, які стосуються оборонних махінацій.

"Подивившись цей сюжет, справді, було зареєстроване провадження. Ми погодили низку обшуків, про які пан Ситник перед 8 березня звітував на брифінгу, тільки не зазначив, що було виявлено під час них. І яка була суть та доцільність їхнього проведення після 2-х тижнів розслідування Бігуса і що ми там хотіли знайти", – прокоментував глава САП Назар Холодницький.

Генпрокурор Юрій Луценко, як і раніше, звинуватив керівника НАБУ в бездіяльності. Натомість каже, що прокуратура весь цей час працювала і по оборонці в них є вже понад 480 кримінальних проваджень. Зокрема, за словами Луценка, підозру вже оголосили одному з ключових фігурантів розслідування Віталію Жукову.

Також генпрокурор зауважив, що діалогів, показаних в розслідуванні між Жуковим і головою "Укроборонпрому" Павлом Букіним, у телефонах немає.

Своєю чергою, Державне бюро розслідувань викликає на допит журналістів у межах розслідування оборудок в "Укроборонпромі" – йдеться про епізоди ймовірного отримання неправомірної вигоди правоохоронцями.

Попередній матеріал
"Схематоз" на оборонці: другому ключовому фігуранту оголосили підозру – Луценко
Наступний матеріал
Полоненого взяли, український прапор вивісили: про насичені дні бійців ООС біля Бахмутської траси
Loading...

"Це дуже цікаво": зі справи щодо розкрадань в "Укроборонпромі" зникли 87 аркушів переписки – САП

Луценко повідомив, коли стався витік матеріалів у справі про корупцію в "оборонці"

Луценко: ФСБ РФ перекрила контрабанду запчастин до оборонних підприємств України

Розслідування Bihus.Info щодо закупівель в "оборонці": позачергове засідання Тимчасової слідчої комісії ВРУ – відео

Для посилення обороноздатності: Кривонос запропонував реформувати "Укроборонпром"

Фінал розслідування про "схематоз" на оборонці: чільники відомств, що фігурують у матеріалі, озвучили свої версії