НАБУ
НАБУ Фото НАБУ

НАБУ і НАЗК закликали ветувати зміни до закону про е-декларування

  Читайте по-русски
  У відомствах вважають, що згідно із новаціями, декларанти можуть ухилятися від декларування майна своїх близьких осіб

  Антикорупційні органи закликають ветувати зміни до закону про е-декларування. Про це йдеться у спільній заяві НАБУ і НАЗК, опублікованій на сайті відомства. 

  На думку антикорупційних органів, проголосований парламентом законопроєкт №4651, яким нібито пропонується відновити покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування, не лише ускладнює притягнення посадовців до кримінальної відповідальності, а й створює підґрунтя взагалі для його уникнення. Відповідне рішення ВРУ ухвалила 3 червня 2021 року.

  У НАБУ і НАЗК вважають, що згідно з новаціями, декларанти можуть ухилятися від декларування майна своїх близьких осіб, навіть якщо вони знають про його наявність.

  "Ці поправки визначають, що майно членів сім’ї декларується лише за умови, якщо "член сім’ї подав відомості про такі об’єкти декларанту". Разом із тим, проголосований законопроєкт не містить санкції у вигляді позбавлення волі за умисне неподання декларації, – що було ініціативою президента", – йдеться у повідомленні.

  Тому НАЗК і НАБУ закликають президента накласти вето на законопроєкт, оскільки цей документ спотворює ідею е-декларування як інструменту підзвітності суспільству та фактично надає індульгенцію на безкарність за зловживання задля набуття незаконних статків.

  "Запроваджуючи е-декларування, Україна наслідувала кращі практики розвинених західних країн, в яких декларування є елементом політичної культури та виявом поваги до громадян. Дієвість цього інструменту визначається ступенем відповідальності за його порушення, і зазначений законопроєкт має на меті звести його нанівець", – зауважили у відомствах. 

  Нагадаємо, Верховна Рада у другому читанні ухвалила за основу президентський законопроєкт, який відновлює ув'язнення за брехню в декларації, а також за навмисне неподання декларації. Законопроєкт № 4651 підтримали 307 депутатів.

  Попередній матеріал
  Україна вимагає права голосу в питанні газопроводу "Північний потік-2"
  Наступний матеріал
  Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані: одну з країн відлучили від майбутніх переговорів
  Loading...

  Новий міністр інфраструктури Кубраков за рік роботи в "Укравтодорі" заробив понад 2 млн грн

  Рада підтримала кримінальну відповідальність за брехню в е-деклараціях

  Африканські леви, церкви та біткоїни: що задекларували українські політики

  Зеленський, Шмигаль, 15 міністрів та судді КСУ: НАЗК розпочало повну перевірку ще 98 декларацій посадовців

  Росія готується напасти на Україну, Навальний помирає у тюрмі, в Україні встановили пам'ятник Путіну – "Вечір з Яніною Соколовою"

  Як зупинити смертність від COVID-19, ринок таксі та що задекларували можновладці – "Підсумки тижня"