Е-декларації
Е-декларації twitter.com

ВР повернула ув'язнення за брехню в декларації

Читайте по-русски
Ув'язнення зможуть призначати за брехню в деклараціях за 2021 рік

Верховна Рада у другому читанні ухвалила за основу президентський законопроєкт, який відновлює ув'язнення за брехню в декларації, а також за навмисне неподання декларації. Законопроєкт № 4651 підтримали 307 депутатів. Про це мовиться в повідомленні на сайті Верховної Ради.

Про що мовиться в законі:

Так, якщо в декларації збрехали на 500-2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 4,5 млн грн), то пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. грн до 68 тис. грн), або громадських робіт (від 150 до 240 годин), або обмеження волі до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

  • Якщо у декларації збрехали на понад 4,5 млн грн, тоді загрожуватиме позбавлення волі до двох років.
  • Також за умисне неподання декларації, крім штрафу, громадських робіт, може загрожувати позбавленням волі до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.

Закон почне працювати з наступного року. Тобто ув'язнення зможуть призначати за брехню в деклараціях за 2021 рік.

Як повідомляв 5.UA, 28 жовтня 2020 року Конституційний Суд КСУ скасував відповідальність за недостовірне декларування. КСУ визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у формі штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

До того посадовці за недостовірне декларування могли отримати до 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

У грудні 2020 року відповідальність за брехню в деклараціях відновили, але ув'язнення не було серед можливого покарання: лише штраф, громадські роботи та обмеження волі. Тому в січні 2021-го Зеленський подав новий законопроєкт, який передбачатиме й ув'язнення.

Попередній матеріал
"Хто саме є олігархом, має визначати окремо створене відомство": Разумков розкритикував законопроєкт Зеленського
Наступний матеріал
Рада знищила систему електронного декларування – Шабунін
Loading...