time-ua.com

На сьогодні є заяви США і Франції про те, що вони готові фінансувати миротворчу місію на Донбасі – Гримчак

Німеччина розглядає можливість фінансування

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України  Юрій Гримчак.

"На сьогодні у нас є заява від США, що вони готові фінансувати цю миротворчу місію. У нас є заява Франції, що вони готові фінансувати, і у нас є заява Німеччини, що вони готові розглянути таке фінансування. Тобто найголовніше у нас є – розрахунки і погодження про донорів цієї операції. Тобто фактично треба знайти війська, озброєння тощо. Сьогодні у нас є десятки країн, які умовно кажучи, заробляють на миротворчих місіях, саме посилаючи свої війська. Тому я не думаю, що у нас є проблеми в цьому", – сказав Гримчак.

Заступник очільника МінТОТ також розповів, який механізм запровадження миротворців на територію ОРДЛО: "Як це відбувається. Рада безпеки приймає рішення. Вони розробляють мандат цієї миротворчої місії. І рішенням генерального секретаря ООН відправляється група експертів, яка на місці повинна визначити склад і засоби, які треба використовувати для цієї місії. І коли стає більш-менш зрозуміло, скільки потрібно людей, поліцейських техніки і всього іншого, починається… Ми повинні розуміти, що такі місії, вони коштують грошей, бо там дуже якісне забезпечення всього, що треба. Тобто, що ми маємо на сьогодні? У нас вже експертні висновки екс-генерального секретаря пана Расмусена, який сказав, що 20-25 тисяч потрібно військових, біля 5 тисяч поліцейських міжнародної місії. У нас є домовленості з деякими країнами про те, що вони готові виділити свої війська. Це не ми домовляємося, це ООН повинно домовлятися. Але попередньо ми маємо на сьогодні погодження фактично з усіма нашими союзниками в тому, що вони підтримують місію. І найголовніше – це не війська. Війська можна знайти, їх багато по світу. Можна взяти і війська Мексики. Але головне – хто за це буде платити". 

Окрім того, на запитання ведучого, де гарантії, що країни змусять Путіна відступитися від права вето у Радбезі ООН, Гримчак сказав: "Останні місяці показують, що гегемонія РФ на право вето закінчується… Не обов'язково таке рішення має прийняти Радбез ООН, таке рішення може прийняти і Генеральна асамблея ООН. Це згідно зі статутом. А інший варіант – більш радикальний, коли запитають, так ви є в ОРДЛО чи нема? Якщо нема – ми допоможемо".

Як повідомляв 5.UA, 30 квітня 2018 року розпочалася Операція Об'єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях. Відповідний Указ підписав Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Катеринівка – це символ миру": Порошенко відвідав нещодавно звільнене село в АТО – ФОТО

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
Нині існують три сценарії звільнення Донбасу – МінТОТ
Наступний матеріал
Навіть з бронетехнікою: на в'їзді до Миколаєва з'явились блокпости
Loading...

"Інформаційний вечір": інтерв'ю з заступником очільника МінТОТ Юрієм Гримчаком та міністром культури Євгеном Нищуком – відео

Експерт розповів, за яких умов Росія може погодитися на введення миротворців ООН на Донбас

На окупованій Луганщині припинене водопостачання

У МінТОТ відреагували на намір окупаційної влади Криму віддати Росії острів Тузлу – заява

Україна має ухвалити закон не тільки "про амністію", а й "про колаборантів" – Аваков

"Відновлення випереджаючими темпами": Аваков про вирішення питання з "перехідним статусом" окупованих територій