politeca-ua.com

Президент офіційно оголосив про завершення АТО і початок Операції Об'єднаних сил

Звільнення Донбасу передбачається політико-дипломатичним шляхом, наголосив Президент

Президент України, верховний головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко оголосив про перехід від формату антитерористичної операції до операції об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. Операція Об'єднаних сил офіційно почала діяти відсьогодні, з 14:00.

"З сьогоднішнього дня, 30 квітня, 2018 року, антитерористична операція широкомасштабна на території Донецької та Луганської областей завершується. Ми зараз починаємо військову операцію під керівництвом Збройних сил України для забезпечення захисту територіальної цілісності, суверенітету і незалежності нашої держави...", – сказав Президент.

Порошенко наголосив, що АТО за 4 роки виконала свої завдання в умовах дій підготовлених і підтримуваних Росією терористів на Донбасі. І в умовах, коли попередня українська влада фактично розвалила Збройні сили України.

Глава держави відзначив, що вже в 2014 року АТО фактично перейшло в протистояння агресії з боку Росії.

У 2017 році світ визнав факт російської агресії, що дало можливість Україні законодавчо уточнити стратегічні завдання та правові основи боротьби проти агресії і прийняття закону "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях". Президент підписав відповідний указ безпосередньо в ході засідання.

При цьому Порошенко наголосив: "Хочу окремо відзначити, що завершення режиму широкомасштабної АТО не позбавляє нас можливості оголошувати АТО в будь-який час, коли виникає терористична загроза на звільнених територіях".
Президент підкреслив, що звільнення Донбасу буде здійснюватися політико-дипломатичним шляхом, але в разі необхідності буде відкриватися вогонь.

"Ще раз підкреслюю: Звільнення Донбасу передбачається політико-дипломатичним шляхом. Примус Росії виконати Мінські домовленості. Забезпечення в першу чергу реалізації безпекового пакета Мінських угод включно з гарантованим режимом припинення вогню, відведенням бажано на територію РФ артилерії, танків, систем залпового вогню, мінометів, заборонених мінських угодами. Українські дипломати і я, як Президент, зроблять все можливе, щоб забезпечити введення формату миротворців, які посилять безпековий контингент і створять необхідні умови для відновлення нормального життя. Але якщо ворог перейде в широкомасштабний наступ, на вас лягає відповідальність забезпечення відсічі широкомасштабної збройної агресії РФ і готовність взяти участь в стратегічної оборонної операції, план якої затверджено ", - сказа Президент.

Порошенко також наголосив, що в разі загострення обстановки необхідно залучати до складу Об'єднаних сил додаткові сили і засоби Збройних сил України – а саме всі без винятку силові підрозділи, інші складові частини сектору оборони і безпеки.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
В Україні вперше відзначають День прикордонника – подробиці
Наступний матеріал
У жахливому теракті в Кабулі загинули журналісти AFP та "Радіо Свободи"