"Багато хто досі не бачить війни": як буде відбуватись Операція об'єднаних сил замість АТО

Офіційний Київ же вичерпав юридичні підстави для існування терміну "Антитерористична операція" і дозрів до нової реальності – Операція об'єднаних сил

Чотири роки ми називали цю війну АТО. Усвідомлення, що Україна має справу не із супротивником, а із ворогом, не з терористами-сепаратистами, а інтервенцією Росії, давалося не просто і журналістам, і  чиновникам, і пересічному громадянину. Багато хто досі війни не бачить. Офіційний Київ же вичерпав  юридичні підстави для існування терміну "Антитерористична операція" і дозрів до нової реальності. Нею буде Операція об'єднаних сил.

Завершення АТО і початок ООС запустить указ Президента. Подейкують, він з'явиться завтра, хоча окремі ЗМІ вже цитують уривки документа, зокрема стосовно нового зонування вздовж фронту. Активність Об'єднаних cил буде опиратися на інше зонування території поруч лінії зіткнення. З'явиться чітко окреслена зона безпеки, умовно - зелена. Там пересування практично необмежене. Жовта зона - там можуть бути перевірки документів, не виключається огляд  речей і авто. Червона зона - там, де без спеціальної перепустки не обійтися, а рух транспорту виключено.

ОС змінить підпорядкування силових і, в окремих ситуаціях, цивільних структур. Відтепер уся повнота відповідальності за комплекс дій і заходів буде у Збройних сил. Усі інші підпорядковуються. 

Детальніше дивіться у сюжеті журналіста "5 каналу" Максима Волобоєва:

Попередній матеріал
Ще на два місяці: Окупанти продовжили арешт Павлу Грибу
Наступний матеріал
Розгром табору ромів: хто в хаті господар і як має реагувати цивілізована держава – сюжет

"Розкрию таємницю": Президент повідомив, коли АТО замінить операція Об'єднаних сил

АТО на Донбасі буде завершена у травні – Порошенко

61 ворожий обстріл за добу в АТО: четверо українських воїнів поранені, троє травмовані

День в АТО: троє українських військових поранені, двоє зазнали бойових травм

Якраз тривали ремонтні роботи: окупанти тричі з мінометів обстріляли Донецьку фільтрувальну станцію

Штаб АТО: окупанти стріляють переважно на Донецькому напрямку, троє бійців попранені