фото "Азов" / Facebook

Із початком Операції Об'єднаних сил почне діяти особливий порядок – подробиці

  Про зону безпеки, спеціальні повноваження органів сектора безпеки та оборони, режими перебування в зоні безпеки на території Донбасу та права учасників операції – в тексті розпорядження від командування Об'єднаного оперативного штабу

  З ухвалою рішення Президента України Петра Порошенка про початок проведення Операції Об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей почне діяти особливий порядок. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на текст розпорядження про особливий порядок, який отримало агентство від командування Об'єднаного оперативного штабу в п'ятницю, 27 квітня.

  Як очікується, розпорядження набуде чинності у понеділок, 30 квітня.

  Згідно з документом, цей порядок передбачає надання органам сектора безпеки і оборони та іншим державним органам України спеціальних повноважень, необхідних для проведення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях.

  Зоною безпеки, прилеглою до району бойових дій, вважається: Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне – вздовж адмінкордону Луганської та Харківської областей, Ольгівка – уздовж адмінкордону Донецької та Харківської областей, Знаменівка – уздовж адмінкордону Донецької та Дніпропетровської областей, Комишуваха – уздовж адмінкордону Донецької та Запорізької областей, Урзуф – уздовж морського узбережжя, Приморське.

  В зоні безпеки рішенням командувача Об'єднаних сил можуть створюватися райони обмеженого та забороненого доступу.

  "Допуск до району обмеженого доступу осіб, не залучених до заходів із забезпечення нацбезпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ у Донецькій і Луганській областях, здійснюється за рішенням командувача Об'єднаних сил, командирів оперативно-тактичних угруповань та відповідних командирів (начальників), до повноважень яких входить забезпечення та дотримання порядку перебування в районах проведення Операції Об'єднаних сил та на об'єктах, що перебувають під їхньою охороною", – йдеться в документі.

  Допуск до району забороненого доступу здійснюється на підставі встановлених зразків перепусток, за рішенням командувача Об'єднаних сил. Допуск сторонніх осіб до такого району заборонено.

  Районом бойових дій вважається район, охоплений бойовими діями вздовж лінії зіткнення, де підрозділи ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів виконують бойові завдання для недопущення прориву противника вглиб території держави.

  Документ також встановлює режими перебування в зоні безпеки на території Донбасу для осіб, не залучених до проведення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ:

  • "зелений" (перебування та переміщення осіб не обмежено, за винятком районів забороненого та обмеженого доступу);
  • "жовтий" (перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів – цей режим встановлюється на рубежах ізоляції та районах обмеженого доступу);
  • "червоний" (перебування осіб тимчасово обмежено, заборонено, пропуск громадян і посадових осіб здійснюється за наявності пропуску, транспортні засоби та громадяни на окремі ділянки місцевості та об'єкти не допускаються).

  "Відповідні режими можуть тимчасово вводитися в окремих районах або в усій зоні безпеки за рішенням командувача Об'єднаних сил", – зазначено в розпорядженні.

  Підставою для допуску в район проведення Операції Об'єднаних сил для осіб, не залучених до заходів із забезпечення нацбезпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ є: проживання в районі проведення операції особи або її найближчих родичів (за наявності відповідних документів), розташування в районі проведення операції місць поховання близьких родичів або членів сім'ї, смерть близьких родичів або членів сім'ї в районі проведення операції, наявність права власності на об'єкти нерухомості, розміщені в районі проведення операції, необхідність участі в забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту або з гуманітарних питань, необхідність виконання дипломатичних або консульських функцій, зокрема в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (винятково за клопотанням або погодженням із МЗС України), та інше.

  Згідно з документом, військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів і особи, визначені ст. 8 закону "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей" мають низку спеціальних повноважень. Зокрема: застосовувати в разі крайньої необхідності зброю та спецзасоби до осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення або інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання заходів із забезпечення нацбезпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ, або дії, пов'язані з несанкціонованою спробою проникнення в район здійснення таких заходів.

  Учасники операції також мають повноваження затримувати і доставляти осіб до органів Нацполіції, перевіряти в громадян і посадових осіб документи, за їхньої відсутності – затримувати до встановлення особи, здійснювати огляд речей і транспортних засобів, тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях і дорогах, не допускати транспортні засоби і громадян на окремі ділянки місцевості та об'єкти, входити в житлові та інші приміщення, на території приміщень підприємств, установ та організацій, використовувати зі службовою метою засоби зв'язку і транспортні засоби, які належать громадянам (за їхньою згодою), підприємствам, установам і організаціям, окрім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав і міжнародних організацій.

  Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко анонсував зміну формату Антитерористичної операції на сході в Операцію Об'єднаних сил. Це відбудеться вже 30 квітня цього року.

  Попередній матеріал
  "Аншлаг" напередодні травневих свят: у мережі показали фото з Криму
  Наступний матеріал
  У восьми районах Києва відключать гарячу воду до літа – список

  Легендарний 20-й батальйон 93-ї механізованої бригади ЗСУ святкує четверту річницю від дня створення

  Окупанти передали ЗСУ тіло українського військового, який зник на початку квітня

  За минулу добу терористи 52 рази відкривали вогонь по позиціях ЗСУ, троє бійців поранені

  Доба в АТО: Окупанти гатять із зенітної установки та ведуть снайперський вогонь, один боєць поранений

  Минулої доби українські бійці підірвалися на міні, один загинув – уточнення зі штабу АТО

  "Диво-дівчинка": Полторак розповів про рекордсменку Ніколь, що мріє стати військовою