Окупанти розграбували єдиний храм ПЦУ в Криму
Окупанти розграбували єдиний храм ПЦУ в Криму фото Крим.Реалії

"На РФ чекають санкції за знищення собору ПЦУ в Сімферополі", – архієпіскоп Климент розповів деталі своїх зустрічей у США

Читайте по-русски
Для США та світового суспільства дуже важливо, аби на релігійному ґрунті не було протистоянь

В ефірі "5 каналу", в програмі "Інформаційний вечір" архієпископ Климент сказав, що для нього, на жаль, не стало несподіванкою те, що окупанти розграбували єдиний храм ПЦУ в Криму. 

"Я був готовий до такого розвитку подій, але я не сподівався, що це буде так зухвало. Я все ж таки сподівався, що другий поверх не зруйновано", – сказав він.

"Що стосується міжнародних організацій, то у мене була зустріч із держсекретарем США Майклом Помпео. Під час нашої зустрічі я повідомив йому про стан речей у Криму, і під час інших зустрічей на конференції щодо релігійної свободи ми обговорили питання, що в разі, якщо все ж буде зруйновано і знищено Кафедральний собор (у Сімферополі – ред.) і в нас відберуть це приміщення, то тоді почнеться процес введення санкцій проти Російської Федерації за порушення релігійної свободи і проти конкретних осіб, причетних до вандалізму", – розповів Климент.

Він також сказав, що питання релігійної свободи – принципове для цивілізованого світу.

"Для США та світового суспільства дуже важливо, аби на релігійному ґрунті не було протистоянь. Релігійна свобода є ключовою основою прав людини у світі та основою будь-якого демократичного устрою держави. І тому порушуючи релігійну свободу людини – порушується міжнародне право. Російська Федерація перейшла будь-яку межу. Кримська влада нехтує всіма законами – духовними, божими, громадськими, державними і міждержавними. Путін обіцяв у 2014-му році, що все залишиться. От тепер хай весь світ бачить, чого варті його обіцянки, хай весь світ бачить, що його слово – ніщо, і з цією людиною не можна мати жодних розмов і домовленостей", – сказав Климент.

Як повідомляв 5.UA, російська окупаційна влада розграбувала майно собору єдиної церкви ПЦУ в Криму – сімферопольського Кафедрального храму святих рівноапостольних Володимира і Ольги. Сващенник заявив, що окупаційна влада – а саме так зване "Міністерство майнових і земельних відносин Криму" – начебто розпочало ремонт приміщень храму. Так званий ремонт був розпочатий, коли архієпископа не було в Криму. Коли ж він повернувся, частину речей побачив на вулиці, на звалищі. Де решта – невідомо.

Попередній матеріал
У харківському шпиталі лікарі розробили власні методи лікування військовослужбовців – сюжет
Наступний матеріал
У Києві 6 молодиків напали на поліцейського, бо той зробив їм зауваження – з'явилося відео
Loading...