telegraf.com.ua

На День Незалежності в Україну привезуть оригінал Конституції Пилипа Орлика

Читайте по-русски
Оригінал Конституції потрапить в Україну вперше за 311 років

Швеція тимчасово передасть Україні оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика 1710 року для експонування до 30-ї річниці незалежності України в "Софії Київській". Про це поідомляють міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Facebook та міністр культури Олександр Ткаченко в Telegram

"Уперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до Української держави. Ми повертаємо Україні Україну. Присутність оригіналу Конституції вже у незалежній державі – це ще один крок відновлення нашої історичної тяглості від часів Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки і донині", – написав Кулеба.

Конституція Пилипа Орлика
Конституція Пилипа Орлика5 канал

Міністр також зазначив, що за дорученням президента Володимира Зеленського МЗС звернулося до Швеції з проханням надати у позику оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика (1710) для її тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності.

"Це були вкрай складні переговори, нам пропонували копію, але ми хотіли лише оригінал, який ніколи не був в Україні. І тому я особливо вдячний Швеції за вияв справжньої солідарності з Україною та взаємної готовності надалі розвивати тисячолітні зв’язки між нашими народами", – зазначив Кулеба.

Кулеба подякував Національному архіву Швеції Riksarkivet та його директорці Карін Острем Іко за можливість представити українцям та іноземним гостям "надзвичайно важливу для історії українського державотворення реліквію". 

Своєю чергою міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що заповідник "Софія Київська" прийме Конституцію Орлика та забезпечить доступ усім охочим. Оригінал документа можна буде побачити влітку, потім він повернеться до Швеції.

За словами Ткаченка, "це вкрай важливий міжнародний жест для України, адже історія – частина нашої ідентичності і культури".

Як повідомляв 5.UA, Зеленський розповів про урочистості до річниці незалежності України

Попередній матеріал
"Нафтогаз" планує зафіксувати вартість газу для населення терміном на три роки
Наступний матеріал
Апеляційний суд Києва завершив розгляд зміни запобіжного заходу Медведчуку (оновлено)
Loading...

Конституційний Суд відклав розгляд у справі земельної реформи – причина

Конституційний Суд не ухвалив рішення щодо закону про державну мову

КСУ визнав неконституційними певні положення закону про НАБУ

Пошматована країна: як зменшення кількості районів змінить життя українців – "На власні очі"

30-та річниця ухвалення Декларації про суверенітет: урочисте засідання ВРУ

В Україні відзначають 30-ту річницю ухвалення Декларації про суверенітет