Кремль nv.ua

МЗС: Російські санкції – це ще один акт агресії

  "Спеціальні економічні заходи" передбачають замороження рахунків, цінних паперів і майна 68 компаній і 322 громадян України

  З'явилася перша реакція вітчизняного МЗС на запровадження російських санкцій проти українських компаній та громадян. У Міністерстві ці обмеження розцінюють як продовження агресії Кремля стосовно України.

  "Такі спеціальні економічні заходи не мають нічого спільного з міжнародним правом", – повідомляється на сайті відомства.

  У заяві МЗС також йдеться, що Україна вживатиме усіх необхідних заходів з метою захисту інтересів юридичних та фізичних осіб як у рамках національного законодавства, так і з використанням інструментів міжнародного права.

  Нагадаємо, російські санкції передбачають замороження рахунків, цінних паперів і майна в Росії, а також заборону на виведення капіталу за межі Федерації.

  Слід зазначити, що у санкційному переліку – 68 компаній та 322 громадянина України. Серед них, зокрема: лідер кримськотатарського народу і народний депутат Мустафа Джемілєв, начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко, міністр оборони Степан Полторак, секретар РНБО Олександр Турчинов, голова Служби безпеки Василь Грицак, спікер українського парламенту Андрій Парубій, Генеральний прокурор Юрій Луценко та син президента Петра Порошенка – Олексій.

  Також до переліку потрапили судді Конституційного суду, міністри, депутати, бізнесмени та чиновники Адміністрації Президента України. В документі йдеться, що обмеження спрямовані на "протидію недружнім крокам щодо російських громадян і на нормалізацію двосторонніх відносин".

  Попередній матеріал
  Завершення декомунізації: Парубій назвав дати перейменування двох областей
  Наступний матеріал
  Спекотні мандри: для українців запрацював безвіз із Катаром

  "Старався, як міг": Нефьодов потролив "санкційний список" РФ

  "БлогПост": Чи справді детективи НАБУ стежили за центральною синагогою Києва

  Дії РФ ведуть до інвентаризації всього Чорноморського басейну – радник глави МЗС

  Путін підписав указ про запровадження "неназваних поки санкцій" проти України

  Ситуація критична: Олег Сенцов потрапив до реанімації

  Знайома теза: у МЗС відреагували на заяви Кремля про "захист" православних